| Phux a întrebat:

am dat acum cateva saptamani o comanda de pe un site din afara (China). Comanda a ajuns cu succes in tara dar problema este ca ea a fost trimisa la posta din Galati (sunt din judet). Nu se poate sa vorbesc cu cei de la posta sa mi-l trimita acasa sau la posta din apropiere sau trebuie neaparat sa merg eu dupa el. N-as vrea sa merg pana acolo din moment ce stau la ~70km de Galati.

Răspuns Apreciat de Editori
| alessia5158 a răspuns:

Asemenea colete externe nu ajung la orice oficiu postal ci la unul special, denumit "oficiu postal vamal "! De la acest oficiu special colete externe se pot ridica numai personal---vama nu-ti face serviciul de expediere in localitatea unde ai domiciliul!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din pacate alta modalitate nu ai, trebuie sa mergi personal.