| Mădălori a întrebat:

Bună,am dat și eu o comandă pe shein pe data de 04.11. 2023 dar pe data de 13.11. 2023 mi-a apărut la status "Holland,north Holland, NL, clearance processing completed " iar acum suntem în 17.11. 2023 și tot aceeași chestie îmi arată, ce se întâmplă?

5 răspunsuri:
| Zartbitter a răspuns:

Ai nimerit perioada de Black Friday în care e haos în curierat peste tot în lume. Chiar dacă al tău pachet se află într-unul din porturile olandeze, nu înseamnă că e și gata să fie suit într-un camion sau avion care să plece spre România.

Cât timp perioada nu depășește estimarea originală (care bănuiesc că e de maxim 30 de zile de la efectuarea comenzii) n-ai de ce să te îngrijorezi.

| Denis67 a răspuns:

Da le un ticket la customer care și eu am pățit asa în urma cu 2 luni și îți va spune concret unde se afla coletul și cam în ce perioada va ajunge
Toate cele bune

| Marcela0131 a răspuns:

Bună! Pana la urma ti-a ajuns coletul? Și eu sunt în aceeași situație și as vrea sa știu. Mulțumesc

| frumushik77 a răspuns:

Buna! ai primit comanda? daca da, dupa cate zile de la acest status? si eu sunt in aceeasi situatie

| ___pr6R a răspuns (pentru frumushik77):

Ai primit pachetul? ca și eu sunt acum în aceeași situație doar ca la mine scrie delivered to local carrier de 3-4 zile