| XMarya78 a întrebat:

Buna ziua TPU! Am facut comanda shein si imi apare "CN, Delivered to local carrier" mai inainte zicea "
t holland north holland province nl clearance processing completed -import " in transit. Ce inseamnă? Multumesc am mai facut o comanda si nu mi s-a mai intamplat asta.

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Înseamnă probabil că a ajuns in Ro.

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Inseamna ca este inca in tranzit, probabil in Olanda, preluat de curierul local care-l duce in tara urmatoare.

| ___pr6R a răspuns (pentru Violleta2022):

Păi și mai vine? ca nu am pățit niciodată așa… și de trei zile aproape nu s-a mai făcut un update

| Violleta2022 a răspuns (pentru ___pr6R):

Shein nu vine cu curierul express si nu poate sa faca update-uri fiindca nu este un serviciu platit, ci vine cu cel mai ieftin transport si evidnet, cel mai incet.
rabdare, ca ajunge, dar poate dura 3-4 saptamani.

| sierra1 a răspuns:

E in țară, pregătește-e!

| dullcat a răspuns:

Inseamna ca a ajuns la curierul local.

| XMarya78 explică (pentru dullcat):

FAN Courier nu lucreaza. Cum adica curierul local

| relian a răspuns:

Zice ca ajuns in orasul tau, la cine trebuie sa til aduca.Inainte era in transit, adica pe drum, apoi spune toate pctele unde se oprete, de unde pleaca iar si tot asa.
Daca ai track number ala asa iti arata. Asa ca pachetu tau, e d eja local, adica in orasul unde locuiesti, urmeaza careva sa il ia de acolo si sa il aduca.
Dar asta cand so intampla laughing acu in nici un caz, nu cred ca lucra careva de craciun. Poate sa mai vina un mesaj ca plecat din locatia locala si urmeaza sa fie deliverat.

Cum adica curierul local? Adica a ajuns local, in localitatea unde tu locuiesti.Cineva se va ocupa cand o sa fie, sa il aduca la tine.

| ___pr6R a răspuns:

ți a venit comanda până la urmă? ca așa îmi apare și mie?