| EliaMaty a întrebat:

Buna!
Am luat un produs dintr-un lanț de magazine, prima oară nu a corespuns ce am cerut in magazin cu ce am achiziționat, era diferența uriașă de la croiala, la material, la culoare, l-am schimbat cu alt produs (considerând ca poate a fost ieftin și de asta. Deși in magazin era ok), apoi a venit deteriorat, am făcut iar retur, am luat un produs și mai scump care a venit rupt ai descusut (produsele vin vidate deci nu aveam cum sa verific). Acum au zis ca ne fac ei returul și am cerut banii înapoi pe transport. Pentru ca nu-i convine nimănui pentru greseala altuia sa plătească și nu vor sub nici o forma. Apoi le-am spus sa facă o reducere la produs măcar. Nici așa.
Întrebarea mea este, dacă dau un alt produs fata de ce ar trebui sa returnez ce se întâmpla? Multumesc

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In primul rand, te faci de rusine, ca se considera inselatorie si pot chema chiar Politia.
Cat despre banii return, nici o sansa sa mai primesti ceva, daca se cheama politia, se face proces verbal si se ajunge la inselatorie.

| EliaMaty explică (pentru Violleta2022):

Pai și vina nu este a șoferului care nu a verificat ceea ce a luat?

| Catrice a răspuns (pentru EliaMaty):

Șoferii nu verifica conținutul pachetelor lul laughing

| Violleta2022 a răspuns (pentru EliaMaty):

Un curier sau sofer nu are obligatia sa-ti verifice marfa! ce ai pus in pachet si ai trimis, este responsabilitatea ta!

| relian a răspuns:

Cind cumperi ceva,nu verifici la fata locului? Deci daca nu ai verificat este vina ta,aia pot spune ca tu ai rupt, deci nu ai dovada, poate daca filmai inainte sa deschizi produsu, apoi filmat ce ai gasit inauntru.
Daca cumperi online, atunci depinde de unde anume cumperi.Amazon,Ebay iti asigura produsul sau banii,cu astia nu se joaca nimeni.
Daca cumperi de oriunde foloseste PayPal totdeauna, ai bani inapoi garantat, mai ales la ce spui tu ca ai patit.

Deci nu ai spus clar de unde anume sau cum ai achizitionat produsele, ai fost in magazine, ai cumprat online etc.

| EliaMaty explică (pentru relian):

In magazin, tocmai am precizat ca produsul este vidat nu l poți desigila

| relian a răspuns (pentru EliaMaty):

Cind cumpar din magazin, desfac in fata lor, controlez, apoi platesc.Nu platesti inainte ce nu vezi, ca doara nu te duci la fetite sa ceara banu inainte laughing deci este vina ta.
Daca aia nu ma lasa sa vad produsul, atunci trec mai departe, pai cumpar asa ce? Oamenii is de vina ca accepta rahaturile alora