| AlexAL275 a întrebat:

Am un subwoofer cumpărat de la flanco și s-a cam stricat, încă mai am garanție. Pot să-l bag în garanție doar cu bonul? Altceva nu mi-au m-ai dat

8 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu se poate! In cutie trebuie sa fie garantia. Ia legatura cu ei! Cum l-ai cumparat? Din magazin fizic sau online? Daca l-ai luat din magazinfizic bonul poate fi folosit ca si act doveditor. Fa o copie dupa el si nu le da originalul!

| AlexAL275 explică (pentru Salontanul):

L-am luat din magazin, doar că ei nu mi-au dat nimic, doar un bon. Pot face ceva cu el, mă ajută cu ceva?

| Salontanul a răspuns (pentru AlexAL275):

Da! Faci cum ti-am spus mai sus: faci copie dupa bon, mergi la ei si le spui ce s-a intamplat. Daca, insa, vor vedea urme de loviri, modificari, etc, vei avea probleme.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cum anume sa c am stricat detaliaza ce anume face, s-a stricat singur? Sau l ai stricat tu, ca ei o sa isi dea seama daca defectiunea a apărut brusc, sau daca este din vina ta, iar daca este din vina ta te va costa nu se repară pe garantie.

| AlexAL275 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Știu, dar nu, ce aș putea să-i fac? Ascultam muzică și dintr-o dată a apărut un miros mai ciudat, venea se la subwoofer, după nu mai mergea o boxă, am scos-o și am băgat-o din nou, crezând că e boxa, dar nu cred că e de la ea. Dacă o puneam în locul celeilalte boxe, mergea, dar nu mai mergea amăndouă. Eu presupun că s-a ars ceva în subwoofer, că nu merge gaura respectivă unde intra mufa de la boxă. Cred că aici se aplică garanția, nu? Pot doar cu bonul?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru AlexAL275):

S au ars finalii, de aia numai mergeau boxele, il poti duce oriunde sa ti l repare pe bani, incearca si la flanco dar nu cred ca il vor face gratis. Trebuie sa il duci la cineva care repară audio, amplificatoare ca el are piese.

| Cksihja a răspuns:

Vezi caută prin cutie poate găsești garanția.

| AlexAL275 explică (pentru Cksihja):

De la flanco nu mi-au dat garanție, doar bonul, poate are garanție produsul, dar de la flanco deloc, dacă înțelegi.