| canarulgalben a întrebat:

De curand mi s-au stricat castile pe care le-am comandat de pe eMag, vandute de Flanco. Problema este ca nu gasesc nicaieri bonul fiscal si nici factura, iar de pe eMag la istoric comenzi nu am valabila... Mai am doar chitanta de la curier. Ce pot sa fac ca sa beneficiez de garantie? Chiar nu vreau sa arunc bani aiurea pe inca o pereche de casti de acelasi fel...

9 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca ai chitanta de la curier si scrie pe ea "castile" si pretul + taxa de livrare, atunci aceea este bonul /factura de vanzare, deci o poti folosi pentru garantie.

| canarulgalben explică (pentru Bula):

Pe chitanta scrie pretul, data tiparirii, AWB-ul, expeditorul. Totul in afara de produs

| Bula a răspuns (pentru Bula):

Vezi, care dintre cele doua firme ti-a expediat marfa (Flanco sau eMag).
Iei legatura cu ei, ii spui numarul expeditiei si datele tale si le intrebi cum sa procedezi cu garantia.

| SilentRain a răspuns:

Slabe sanse, mai bine iti cumperi alte mai ieftine

| canarulgalben explică (pentru SilentRain):

Sincer, am dat 80, 99 pe ele si sunt multumit de ele, mai ales ca m-au tinut aprox. 7 luni, folosite zilnic

| denisTiky a răspuns:

Ai grija sa nu cumva sa ai in cutia de la casti un warranty card. Eu nu stiam ce inseamna warranty si credeam ca e ceva ghid si nu i-am dat importanta. Dupa cum a spus si bula, ai grija la factura aia, si daca gasesti o hartiuta(la mine era o singura hartiuta mica de tot care nici nu aveam idee ca aia e garantia de la producator) pe care scrie warranty card. bafta!

| canarulgalben explică (pentru denisTiky):

Castile sunt de la SkullCandy si am garantia de la ei. Nu de la Flanco sau eMag. E ok? Dar parca aveam nevoie si de chitanta si aia ma deruteaza

| denisTiky a răspuns (pentru canarulgalben):

Pai daca ai garantia... ce mai conteaza, desi mi se pare ca unele magazine cer asta, dar acum nu stiu sigur. Poti sa mergi de unde le-ai cumparat si sa intrebi daca e suficient garantia, daca nu... Imi pare rau )=

| canarulgalben explică (pentru denisTiky):

Am garantia de la firma castilor, iar pe cutie e un sticker cu "Garantie x ani" si alte detalii. e ok?