| DracuIa a întrebat:

Buna, as dori sa cumpar ceva de pe amazon/ebay/aliexpress, online cu cardul, ca doar asa merge.
Produsele vandute pe site-urile/magazinele astea online sunt detinute/tinute de ei sau de vanzator?
Adica cine ti le va trimite?
Cum stiu daca produsul exista in realitate?
Astia care vand pe magazinele astea online amazon, ebay, aliexpress detin ele produsele vanzatorului si le trimit ei?
Sau ti le trimite vanzatorul personal dupa ce ai platit produsul online?
Se poate sa iti trimita altceva sau sa nu iti trimita nimic dupa ce ai platit?
Cat de sigur este sa cumperi online cu cardul(in avans) de pe site-urile astea?
Mai pe scurt poti lua teapa sau sa nu primesti produsul?

1 răspuns:
| raMLesS a răspuns:

Eu cand ti-am zis sa mai iesi din casa ai sarit cu gura...