| anonim_4396 a întrebat:

as vrea sa imi cumpar un laptop. mi-am ales unul insa nu are sistem de operare. cei de la care cumpar imi spot instala pe loc un windows? precizez ca il cumpar de la Altex.

5 răspunsuri:
| laptopnews a răspuns:

Daca laptopul pe care il cumperi e free dos, trebuie sa cumperi pachetul cu tot cu windows, daca au si varianta asta. Cel mai bine iti iei un laptop cu windows preinstalat. Asa scapi de timp pierdut pana se instaleaza sau de drumuri la service. Poate gasesti o oferta avantajoasa cu tot cu windows.

| Roxin_Alex_1989 a răspuns:

Se poate dul la un service si zile sa til instaleze

| AngelOfNight a răspuns:

Se poate instala pe loc dar se plateste in plus pentru sistemul propiu-zis care e original happy

| abyy95 a răspuns:

Da...acum cativa ani.am cumparat un pc si mi.au bagat windowsul original pe el.dar precizes ca pe mine ma costat 1 mil in + ca sa iau cd original de la ei cu windows. original.da til poate instala pe loc

| JojoMuc a răspuns:

Windows Xp. De ce? Pentru ca nu are bug-uri, este cel mai folosit, toate programele sunt facute pentru el + pentru Windowsurile noi, nu prea gasesti programe si jocuri.