| anonim_4396 a întrebat:

Chiar nu ma pricep la instalat pc-uri etc. Va pun o intrebare: As vrea sa-mi achizitionez un mini-laptop dar are sistem de operare Linux Ubuntu. Din moment ce nu are unitate optica, se poate instala Windows pe el? Si cum?

4 răspunsuri:
| GEORGE a răspuns:

Cu un stickwinking

| GEORGE a răspuns:

Ooo dar am uitat, pui windowsul pe stick si apoi cu un program trebuie sa il faci bootabil. cauta videotutorial.com si scrii si tu cum se pune windows pe stick si vei gasi acolo exact cum trebuie facut

| OAAO a răspuns:

Pai nu o sa-l instalez eu, dar vreau sa stiu de pe acum daca are rost sa cumpar acel mini-laptop, nu vreau sa ma trezesc cu raspunsuri de "nu stiu, nu merge".hee hee Mersi de raspuns.

| itsoft a răspuns (pentru OAAO):

Mini-laptop sunt niste laptopuri micute! care nu au uniate optica,, systemu de operare fie el windows XP/7 sau alt ceva se instaleaza pe baza de stick,.Dar oricum nu poti face mare lucru cu el doar sa stochezi anumite date sau mai stiu eu ce vrei dar daca este vb de jocuri sau altceva mai puternic nu se merita