| Stefania a întrebat:

Ati comandat vreodata de pe Okazii.ro? Cat ati platit la livrare? Vi-au adus asa cum l-au promis?

6 răspunsuri:
| Minks a răspuns:

Depinde. Pe okazii fiecare persoana vinde ce are, ca in targ. Nimeni n-are de unde sa iti garanteze ca os a primesti ceea ce vrei. Livrarea e 25 de lei parca prin fan courier si 8 lei prin posta.

| Izu.Punk a răspuns:

Da. e ok atat timp cat e ok tipu de la care cumperi. uitete pe profilul lui sa vezi cate voturi favorabile are.platesti in functie de greutate intre 6 si 10 lei prin Posta Romana.bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Da am comandat de pe okazii.Si da am fost foarte multumit.Ca sa afli daca iti iei teapa sau nu ar trebui sa te uiti la calificativele vanzatorului. Dai Click pe numele lui si o sa apara o pagina cu toate detaliile despre vanzator (Calificative si Produse pe care le mai are spre vanzare) si acolo vezi daca a pacalit pe cineva.Si daca cumperi iti va veni un mail cu datele de contact ale vanzatorului (Telefon si Mail). Si transportul...greu de spus e vreo 20 lei maxim din Timisoara sau Cluj Pana in Bucuresti nu e mult dar poti opta si pentru curier rapid care e mai scump ceva.Eu am primit colete si prin posta romana si prin curier rapid si totul a decurs ok. Sper ca te-am ajutat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acum astept un produs de la ei

| zinsi a răspuns:

Depinde...inainte sa cumperi uitate in dreptul numelui si vezi cate stele are
cu cat mai multe cu atat mai bine
ca sa fii si mai sigur uitate pe pagina lui la afiseasza calificativele primite ca vanzator.
de exemplu pentru cineva care are 100 de stele e normal sa fie si oamenii care sa nu le placa sau doar sa liciteze.

pretul transportului difera. daca este prin posta romana poate fi de la 8 lei pana la 12 de lei.
daca este prin curierat poate fi si 30 de lei.
uitate la un produs pana jos...pana la un punct Livrare.de obicei vazatorul da toate inf in ceea ce priveste transportul

| Paula_1292 a răspuns:

Verisorul meu a comandat.Nu a platit la livrare pentru ca a trimis pachetul inapoi happy. A primit alta culoare sau asa ceva.
{funda?} laughing
big grin