| OanaCris a întrebat:

Ce parare aveti despre okazii.ro? Ati comandat vreodata ceva de acolo? Eu mi-am luat un telefon (scria ca e nou) si am putine emotii.

Răspuns Câştigător
| abyssaria a răspuns:

Este un site bun. Eu mi-am cumparat de acolo 2 monitoare care a fost conform descrierii afisate de vanzator.
Problema principala cu acel site este faptul ca nu ai nici o garantie daca cumperi ceva prin colet sau trimis cu un curier. Este bine sa te uiti la ce calificative are acel vanzator inainte sa cumperi acel produs, deoarece daca cumperi acel produs si nu este ceea ce scria in descriere poti pierde banii. Firmele de curierat au politica de-a nu te lasa sa deschizi coletul inainte de-al plati, iar cei de pe okazii n-au ce face in privinta asta decat sa vorbeasca cu vanzatorul si sa-l roage de-a remedia greseala, asa ca singura cale de solutionare a problemei in vederea recuperarii banilor este politia ( care implica multe alte complicatii si timp pierdut).
Eu atunci cand mi-am cumparat produsele am mers personal la vanzator si testat acel produs inainte sa-l cumpar.
Pe viitor, incearca eviti acele vanzari prin posta/curier daca nu sunt de la o firma sau o persoana de incredere.

2 răspunsuri:
| ganjafarmer1911 a răspuns:

E foarte ok atata timp cat cumperi de la un vanzator cu calificative foarte bune, si eu am comandat niste adidasi si i-am primit fara nici o problema.

| 7QA3 a răspuns:

Nu stiu ce sa spun. Eu nu am riscat sa comand. In principiu, totul e ok si produsul corespunde cu descrierea. DAR sunt si cazuri in care se intampla asa. cazuri ce pot fi depistate dupa discutii cu vanzatorul. Oricum, in principal, nimeni nu risca. E o sansa mica sa nu fie ceva ok. Succes!