| by3nkwtssa a întrebat:

azi m-a trimis mama la cumparaturi si a zis sa iau si absorbante ca ni se terminasera.insa eu am luat totul in afara de aborbante mi-a fost rusine sa ma vada casieritza asa mica cu alea in mana...si n-am mai luat.acum trebuie sa plec la scoala ca stau cu bunica mea in valcea la scoala.si parintii in alt oras. bunicii cum sa-i spun sa-mi cumpere ea? imi e rusine si de ea.nu stiu ce-o sa fac...pls

13 răspunsuri:
| M.madallina a răspuns:

Cati ani ai? bunica ta nu stie ca ti-a venit ciclul? eu zuc sa scapi de rusine, suntem fete si nu trebuie sa procedam asa. tuturor ni se intampla.bafta!

| IrinaAndreea a răspuns:

Buna! Nu ai motive sa iti fie rusine, menstruatia este ceva firesc din viata oricarei fete/femei si nu e deloc jenant sa cumperi produse de igiena feminina, mai ales ca era vorba despre o femeie la casa, care in mod sigur trece si ea prin aceeasi situatie lunar. Acelasi lucru e valabil si pentru bunica, de care cu atat mai mult nu trebuie sa-ti fie rusine avand in vedere ca este bunica ta. Ii spui pur si simplu: "Bunico, ai putea sa cumperi niste absorbante pentru mama?". Bafta si renunta la emotii! big grin

| lays a răspuns:

Waw. e un lucru normal.nu ti se intampla doar tie! eu am cumparat si prezervative, si tine cont, de la barbat. absorbante cumparam si eu in liceu. aveam langa scoala magazin si nu aveam nici un stres sa cer, chiar daca vindea un barbat.sunt lucruri normalehappy

| RamonaMn a răspuns:

Nu ai de ce sa iti fie rusine. Fa-ti curaj! Pana la urma si ea a trecut prin astawinking. Te va intelege. happy

| Mia a răspuns:

Nu e nici o rusine sa
cumperi absorbante...doar sa nu mergi pe strada cu ele in mana. Daca vrei poti sa te duci intr-un magazin in care nu e lume si sa ii ceri vanzatoarei incet...si apoi sa le bagi in geanta.Nu e asa de greu. Te pup

| ancutsa410 a răspuns:

Nu are de ce sa-ti fie rusine

| Ioana1984 a răspuns:

Buna dar de ce sa-ti fie rusine, zii bunicii ca nu e nici o problema, mie cand nu am putut sa ies, pe vremuri, multi ani in urma cand nu erau always, s-a dus tata si mi-a luat un pachet de vata, de ce sa fie rusine e ceva normal, la o adica poti sa-i zici la femeia aia ca te-a trimis mama ca ii trebuiau iei, mai bine ti le cumperi aici ca la bunica poate nu gasesti ceea ce vrei si folosesti tu.Lasa rusinea, ca doar nu le ceri gratis, e ceva normal.Hai curaj. Ce ai sa faci toata viata o sa rogi pe cineva? Fii serioasa, du-te!

| AnonimA a răspuns:

Buna de ce sa iti fie rusine de caseritza? doar e sh ea femeie sh ea are nevoie de asa ceva sh poti sa ii spui bunici tale ca sh ea a fost odata fata sh avea nevoie de absorbante :* funda
?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

happyChiar nu trebuie sa iti fie rusine, in primul rand ca si ea este femeie si plus ca este bunica ta. O sa vezi ca dupa prima oara dupa ce i-ai spus sa iti cumpere nu o sa iti fie rusine.
by3...:-H kiss

| Dede_1899 a răspuns:

Pai.nu trebuie sa iti fie rusine. Femeia de la casa a folosit si ea si foloseste si acum. Lumea si in general femeile inteleg.

| cocosnucifera a răspuns:

De ce nu te duci sa cumperi de la o farmacie? big grin, nu-ti fie rusine de bunica ta, si ea e femeie ca sa stii si tu, prietena mea l-a trimis pe bunicul ei la magazin sa-i cumpere, deci de ce sa-ti fie rusine. Sper ca am fost de ajutor!happy

| annutza a răspuns:

Iti cumpar eu...:d

eu stau in valcea si am putea sa ne imprietenim...trm mesaj pe privat cu id u...

fundita?

| Doar eu_8334 a răspuns:

Sincer nu are de sa-ti fie rusine, adica toate fetele au menstruatie de la o varsta. Daca ne-ar fi rusine sa cumparam absorbante unde am ajungelaughing

Dar daca nu vrei sa-ti cumperi tu, macar spune-i bunicii tale sa-ti cumpere ca a avut si ea menstruatie ( poate inca mai are) si nu e nimic rusinos. O rogi pur si simplu sa iti cumpere niste absorbante ca e perioada in care ai nevoie.

Bafta!