| anonim_4396 a întrebat:

Buna, mama l-a trimis pe fratele meu mai mare dupa absorbante pentru mine (i-a spus sa imi cumpere, adica stia ca sunt pentru mine, intelegeti voi) si imi e super rusine. Vi s-a intamplat ceva de genul si a trebuit sa se duca cineva ca sa va ia absorbante? Este a doua oara cand mama il trimite si mi se pare ciudat...ar trebui sa ma simt jenata? Cred ca si iubitei sale i-a dus absorbante pentru ca acum ceva timp cand a venit la noi mi se pare ca l-am vazut ca avea ceva patrat de culoarea albastru in mana si s-a dus la baie (unde era ea) si dupa a iesit. Ce parere aveti? (nu la partea cu iubita lui)

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ce e așa ciudat? ești fată, e normal să ai ciclu și să folosești absorbante. foarte bine că s-a dus

| aditimus a răspuns:

Nu e o rusine sa cumperi pentru persoana draga ceva, inseamna ca este deja o obisnuinta.

| SilentRain a răspuns:

Saracul băiat e trimis constant după absorbante
E ceva normal, e ca si cum ai cumpăra hârtie igienica...
Vorbește cu mama ta sa nu îl mai trimită după absorbante, sau fă-ți singura un stoc

| JicaContra a răspuns:

Iti e rusine DE CE?!?
esti prea tanara si timida, sau ce?!?
faptul ca ai o necesitate, NORMALA nu e motiv de rusine, DELOC

iar regulile in momentul asta spun ca un singur membru al familiei sa iasa din casa, pentru necesitatile intregii familii, deci, CHIAR NU AI DE ALES!

Răspuns utilizator avertizat
| Mogiojojo a răspuns:

Nu trebuie sa te simti prost. Daca e mai mare stie despre ce e vorba.

| Zorn a răspuns:

Doamne, nu va mai rusinati pentru chestii care sunt complet normale. Toate femeile de pe planeta asta au asa ceva, nu trebuie sa te rusinezi ca fratele tau s-a dus sa iti cumpere ceva de care ai nevoie. Oricum, mai ales daca are iubita, stie de chestiile astea. Nu e niciun motiv de ras ca iti cumperi un lucru complet necesar care te ajuta sa treci de perioada asta intr-un mod cat mai igienic. Doar nu o sa folosesti frunze de brusture laughing
Daca a acceptat sa iti cumpere si nu te-a facut sa te simti prost, cu atat mai bine, poti sa te bazezi pe el laughing
Mi se pare chiar o tampenie sa faci o persoana sa se simta prost pentru atata lucru.
Stai calma, ca nu e nimic grav.