| Clamidia a întrebat:

Bună! Caut să îmi cumpăr un monitor de 27 inch și cu 144hz (minim), dar nu găsesc unul care să mă convingă. Am cumpărat inițial un monitor, dar avea rezoluție mică și l-am returnat.
Am văzut un Asus Tuf VG27QA, dar am văzut la recenzii ca are probleme cu IPS glow… deci nu știu ce să zic.
Aș vrea unul cu difuzoare și să nu fie curbat și rezoluție de 2560 x 1440 măcar. Am văzut și monitoare de la Dell, dar am auzit ca Dell nu e așa ok. Acum nu știu.
Poate știți voi, poate aveți voi unul pe care să îl recomandați.
Fundiță.

1 răspuns:
| NLS a răspuns:

DELL sunt foarte ok dar nu prea au ce cauti tu.
(Monitoare Dell de 27 inch, cu rezolutie 2560x1440 si MULTI Hz nu prea gasesti.
Ei fac monitoare profesionale, calibrate din fabrica, pentru editare foto si video, etc)

Daca e sa tin cont de toate doleantele tale,
as avea 2 modele de recomandat:

https://www.pcgarage.ro/......c-premium/

si

https://www.pcgarage.ro/......emium-pro/

(al doilea e scump pentru ca e 4K, si are si ditamai luminozitatea)