| theMUFASA a întrebat:

Salut! Ma ajuta si pe mine cineva cu un brat de monitor pentru acest monitor? (https://www.emag.ro/......QV19TMBM/) Dupa cum se vede in poze, nu am acel loc pentru suruburi, mai exact pentru bratele de monitoare cele mai uzuale, am stat sa caut vreo 4 ore si nu am gasit nimic, poate imi puteti da voi un link ceva, eu nu prea ma stiu cu astea si mai bine nu cumpar ceva ce nu stiu ca e bun. monitorul deja e luat in caz ca se va pune intrebarea asta. Multumesc!

9 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Pagina nu mai exista!

| theMUFASA explică (pentru lpavel):

E un monitor Samsung lc24rg50fqrxen

| lpavel a răspuns (pentru theMUFASA):

Lasa-mi link!

| lpavel a răspuns (pentru theMUFASA):

Am cautat si eu dar picior exact ca ala n-ai sa gasesti! Singura solutie sa-ti iei un picior cu prindere plata ca la vesa si il prinzi in suruburi acolo de unde s-a rupt piciorul pentru ca acolo plasticul e mai gros! Ori il arunci si iti iei alt monitor! Am cautat si pe site-uri externe, exact acelasi tip nu este! Sorry!

| theMUFASA explică (pentru lpavel):

Am inteles, inseamna ca trebuie sa-l schimb, voiam sa-l pun pe brat pentru ca nu am loc pe birou. Multumesc totusi ca te-ai deranjat sa ma ajuti, apreciez!

| lpavel a răspuns (pentru theMUFASA):

N-ai pentru ce!

| NLS a răspuns:

Aceea nu e o prindere standardizata (VESA), deci nu o sa gasesti picior sau brat de prindere.
Fiecare producator realizeaza astfel de prinderi in felul lui si uneori chiar pentru un anumit producator, gama X are un tip de prindere, iar gama Y, o alta prindere, astfel incat nu poti folosi acelasi picior la 2 monitoare.

Daca nu ar fi curbat, ai mai avea o sansa sa gasesti ceva sistem de prindere de marginile ramei (a avut CipFlixTV ceva mai demult), dar fiind curbat:
doar daca improvizezi sau construiesti tu o prindere
sau daca intrebi la producator/magazin/service.

| theMUFASA explică (pentru NLS):

Am inteles, multumesc!