| COLORATTA a întrebat:

Bună. Ce cadou și-ar dori o fată de clasa a 10a pentru Crăciun? Nu o cunosc foarte bine și as vrea totuși sa îi fie folositor ce îi cumpăr. Aveți idei? (este verișoara mea)

8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cosmetice de la Avon, ruj rimel fond de ten contur de buze si un parfum trebuie doar sa stii ce nuante de ruj foloseste sau de contur de buze, si ce parfumuri prefera dulci sau mai tari, ia catalogul avon si la parfumuri ai pagina parfumata si te orientezi tu după miros cam ce parfum i s-ar potrivi.Ea ce cadou ti a dat?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Pantofi cu toc stileto

| NLS a răspuns:

Daca este la profil uman,
o carte din aria interesului ei (roman, versuri, viata unei personalitati cu care se identifica, cum sa iti conturezi personalitatea, etc)
Plus o cutie de praline, GIOTTO, RAFFAELLO, etc.

| Eireann a răspuns:

La machiaj eu nu m-as incumeta - majoritatea fetelor sunt super pretentioase, nu stii ce are deja, ce ii place - daca vrei ceva in zona asta mai bine incearca un set de pensule de machiaj, astea se potrivesc oricui.

| TheGentleman a răspuns:

O periuță de dinți Oral B IO 10. Este foarte utilă

| ZokoZEW a răspuns:

O trusa de machiaje.

| siaaaa a răspuns:

Uite câteva idei:
-dulciuri
-pătura
-ceva făcut de mâna, gasesti idei foarte bune pe Pinterest
-glob
-șosete

Ce sa eviti totuși:
•fular
•cana

| AnnaEM a răspuns:

În general, este bine ca atunci când faci un cadou, el să indeplinească o condiție simplă: să fie util și să producă bucurie celui sau celei care îl primește. Nu vrei să îl ia și să îl pună deoparte, sau mai rău, chiar să îl arunce.
Și chiar dacă nu prea mai este la modă acum să faci cadouri obiecte, pentru că lumea preferă să primească bani, o să îți ofer totuși o metodă simplă de a afla ce și-ar dori: intreab-o asa " Tu ce cadou ti-ai face ție dacă ai putea?" Poate o să exagereze puțin cu răspunsul, dar măcar știi în ce direcție sa te îndrepti.