| eu_2697 a întrebat:

daca vreau sa comand ceva de pe net, vine curierul? si trebuie sa il platesc? daca da, cat? FUNDAhappy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde.
Poti sa platesti inainte folosind un card bancar, cand alegi sa cumperi alegi poti sa ceri sa-ti fie livrat prin posta, costuri mai mici, la primirea pachetului platesti direct la oficiul postal.

De asemenea si prin curier rapid, te suna inainte cu circa 10 sa fi acasa, trebuie sa vina pana la usa ta, platesti pachetul, semnezi, primesti facura si coletul comandat.
retine ca intotdeauna costul transportului prin posta este mult mai ieftin, dureaza circa 3 zile, prin curier 24 de ore dar preul urca serios daca nu se tripleaza.

6 răspunsuri:
| Parisblue a răspuns:

Depinde de site-ul de pe care comanzi cat platesti, poate sa nu coste nimic, sau 10 ron, 20.depinde si din ce oras vine coletul,daca e departe de unde locuiesti tu costa mai mult,daca nu, mai putin.
Si la fel si la modul in care vine, tot de site tine.la unele poti sa alegi daca vrei sa vina cu, curierul direct acasa la tine sau sa il iei de la posta.
Daca il iei de la posta nu costa nimic mi se parethinking

| lplostonyou a răspuns:

Buna,platesti in momentul in care preiei coletul,pretul marfii e scris pe pagina de unde comanzi produsul, e scris in dreptul produsului, se mai adauga la acest pret valoarea transportului care poate sa fie 15-20 lei sau cam asa ceva, dar si valoarea transportului este specificat pe pagina respectiva.Sa ai o zi buna.

| xReminisce a răspuns:

Vine curierul acasa la tine sau la adresa la care ai dat comanda. Si coletul trebuie platit pe loc depinde de comanda care ai dato. Daca trebuie sa platesti transportul costa pana in 15 ron.

| SMaricel a răspuns:

Produsul vine prin posta, si taxa de livrare o pune vanzatorul. Iata aici magazin online Okazii.ro

| mady8055_9212 a răspuns:

Da vine Fancurier eu ac stau in tg-jiu am trimis adica tata a trimis la un om din brasov niste roti cu tot cu cauciucuri si a paltit benzina pana acolo tu daca trimiti platesti benzina in jur de 30 lei mai mult nu ai cum

| ღწʛყოǻწღ a răspuns:

De obicei da, vine curierul si daca spune pe site "transport gratuit" nu trebuie, dar daca te pune sa platesti e intre 10-30 lei... funda?