| grigor3 a întrebat:

Daca vand o carte eu trebuie sa platesc curierul ca vine sa ia marfa?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde cum te intelegi cu cumparatorul, nu exista o obligatie legala pentru unul sau altul.

| grigor3 explică (pentru Ioandelasal):

Prima oara trebuie sa imi zica cineva ca o cumpara, discut cu el, abia apoi vine curierul sa o ia, nu?

| Ioandelasal a răspuns (pentru grigor3):

Bineinteles ca trebuie sa ai un cumparator, cu care sa te intelegi asupra pretului, cum i-o trimiti posta sau curier), cine plateste transportul si modalitatea de plata a pretului, de regula cel mai bine este cu ramburs (cumparatorul plateste la primirea coletului si posta/curierul iti da banii).

suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde cum te intelegi cu vanzatorul in privinta platii transportului

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu sau destinatarul. Depinde de firma de curierat. Fan courier mi se pare cel mai
Ok și cel mai vechi pe piața. Succes îți doresc!