| Zsolt15 a întrebat:

Bună,

De ce un parfum de 100 ml pe notino costă 112 ron iar pe douglas este 367 ron?
Este același parfum...
De la douglas am mai cumpărat fizic dar de notino nu am auzit...am citit undeva că pe notino nu e original
păreri?

Mulțumesc!

8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Se numește economie de piață, acceptă asta!

Sunt la fel de originale ca la douglas, despre care faci vorbire

| Zsolt15 explică (pentru sierra1):

Știu dar diferența de preț e așa mare că e prea frumos să fie adevărat de asta voiam să verific înainte.

| sierra1 a răspuns (pentru Zsolt15):

Nu e nimic suspect, uite aici:

https://www.emag.ro/......priceasc/c

| adyiully a răspuns (pentru sierra1):

Omule, induci lumea in eroare! Tu nu trebuie sa scrii nimic aici!

| sierra1 a răspuns (pentru adyiully):

" adyiully a răspuns: Douglas & Sepphora magazine in Romania, nu sunt aceeasi calitatea ca cele de pe piata occidentului!"

mami, tu papi kaka - ca să nu spun altceva. Poate te prind cei de la firmele in cauză și te dau in judecată pentru distribuire de zvonuri mincinoase.
Dacă tu ești obișnuit să iei apă chioară din obor și-i zici Armani, ține-o pentru tine.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Depinde de hotii care il vind ce adaus comercial bagă.

| dmz123 a răspuns:

Recomand https://www.crisalis.ro/, au produse originale, iar preturile mai mici decat in magazine

| adyiully a răspuns:

La Notino provin de pe AliExpress sau piata asiatica, iar in ceea ce priveste Douglas & Sepphora magazine in Romania, nu sunt aceeasi calitatea ca cele de pe piata occidentului! Spre exemplu am comparat de la ei un Armani Stronge You, si cel din Sephora magazin mol Bucuresti, este mai slab decat testerul pe care.l au ei acolo si mult mai slab decat acelasi parfum luat dintr-un mol din Viena. Se stie foarte bine despre fenomenul ''standard din Est'' ..in Romania multe produse nu sunt 100% originale iar alea ieftine provin numai din asia