| stefanAK48 a întrebat:

De pe site-ul fan courier,Când "chem un curier",vine un curier la adresa mea pentru a ridica coletul? Dacă da,adresa destinatarului trebuie să o lipesc pe colet? Măsurătorile le face şi curierul? Ce trebuie să fac pentru ca destinatarul să plătească,pe lângă valoarea bunului, valoarea transportului?

1 răspuns:
| ogga00 a răspuns:

Tu trebuie sa completezi acolo cu adresa ta. Cand va veni curierul la tine ii vei da adresa scrisa pe o foaie separat sau i-o zici(el tot o va scrie pe o foaie separat) Si ii spui ca sa plateasca transportul destinatarul. Legat de valoarea transportului nu prea stiu asta pentru ca nu m-am complicat sa vad exact cat platesc. Mereu am dat cat a cerut.(el dadea o suma aproximativa sa platesc)