| Madalina1455684 a întrebat:

Buna duminica ma duc la ziua unei colege. O sa apara multe fete de patroni pe acolo.Eu sunt o fata normala. M-am gandit sa imi iau o pereche de blugi in genul asta http://www.divahair.ro/......ugi-30.jpg numai ca ai mei nu au chestile alea la genunchi, o pereche de cizme http://photos-d.ak.fbcdn.net/......0712_n.jpg cum sunt cele albastre asa am eu[cele lungi], o camasa in genul http://www.bijuteriimag.ro/products/cam0001-fata.jpg numai ca amea nu are fodorei aia pe margine si are si putin gri prin acea.Colorile din camasa sunt:albastru putin negru si gri. Iar la accesorii nu prea am nevoie de sfaturi ca nu prea folosesc acesorii.De machiar nu ma machez. Iar acum la cadou:i-am cumparat o brata de picior cu putin albastru foarte draguta si un lantisor din argint cu un medalion cu pietricele.Am ales acestea deoarece stiu ca ei ii plac foarte mult lucrurile finute si in general acesoriile. Dar nu stiu in ce cutiuta sa ii pun ca i-am cumparat o punga de cadou cu Hello Kitty poate ca vi se pare stupid dar e o fire copilaroasa chiar daca are 13 ani. Punga este cu roz si se inchide cu un scai si are o fundita pe ea. Oare o sa ii placa ce i-am cumparat? Si va rog sfaturi si pentru haine. Vremea nu prea imi permite sa imi iau rochita:((. Funda celui m-ai bun sfat:X.:*

Răspuns Câştigător
| CristinaCristi a răspuns:

Imi place f mult dar la camasa ai putea adauga si o curela lata cum se poarta acum ...hello kitty imi place si mie la nebunie si e si pentru adulti nu-i nimic succes si distractie placuta

20 răspunsuri:
| Gentiana a răspuns:

In privinta hainutelor de acord, in afara de blugi, incerca-i pe acestia:http://static.eva.ro/......pg...chiar daca sunt classici se potrivesc cu acea camasuta.Cu incaltamintea si camasuta sunt perfect de acord:D.
Cadoul este minunat, si punguta este frumoasa din cate ai spus tu, mai ales daca ai zis ca este copilaroasa.
Foarte frumos! Sa te distrezi!

| Madalina1455684 explică:

Nu trebuie sa intelegi ca zic daca are 13 ani e matura. E extra copilaroasa pentru varsta ei.Adica pare a fi un copil de 7-8 ani.Pentru asta nu trebuie sa circ. Iar pentru chestia cu camasa.Am cerut si sfaturi dar dupa cum ziceam camasa nu arata ca cea din poza. Dar e ok.Cine vrea sa inteleaga bine iar cine vrea sa isi bata joc iarasi e ok. Oricum multumesc persoanelor care m-au inteles

| Madalina1455684 explică:

Draga lextim sa stii ca onomastica a trecut deja daca nu te uiti la postare si chiar daca am fost asa imbracata nimeni nu mi-a spus ca e ceva ieftin.Lumea m-a apreciat asa cum am fost ba chiar a fascinato cadoul nu se gandea la asa ceva[chiar daca nu e un cadou de milioane], ne-am distrat cu totii.
Asa ca de acum nu pune pret pe bani[bani nu aduc fericirea]si daca chiar vroiai sa dai un sfat nu trebuie sa arunci asemenea vorbe ca este prea ieftin.Citeste si tu sfturile de m-ai sus cu exceptia unuia si o sa vezi ca ceilalti au stiut sa imi spuna si ceva m-ai frumos.Si iarasi nu vad tinuta ta atat de frumoasa.
Poate o fi ea dar mie una nu mi s-a parut ceva iesit din comun[stai linistit/a ca nu esti tu cel m-ai nou desigenr din lumea modei!laughing]

| Madalina1455684 explică:

Lextim in categoria Sanatate te plangeai ca te mananca sfarcurile si mentionai ca ai 15 ani. Fata daca crezi ca vrei sa prostesti pe cineva aicea nu m-ai posta intrebari.Si eu nu am chef de crturi dar din cate se vede tu la intrebarea mea ai raspuns asa aiurea. Oricum iti multumesc din suflet ca m-ai jignit si in cea dea 2 intrebare dar nu am chef sa ma cert cu tine cu o descreierata. Oricum du-te si gasesteti leac pentru sfarcuri.

| Madalina1455684 explică:

Priviti nesimtita de lextim imi spune mie ca are facultate si pe ea o ustura sfarcurile de la 15 ani http://www.tpu.ro/......imea/[dati un sfat ca face pe ea saraca]...si imi spune mie sa ma joc cu papusile si ea nu stie sa isi gaseasca paduchii http://www.tpu.ro/......sturimea/.
O nesimtita care a intrat si ea pe TPU si sa isi faca e cont si cica ajuta oameni din 29 iunie de ieri:)). Si vine sa se certe pe cu mine si sa minteasca ca are faculta. Du-te tu si fa nani ca te asteapta pernuta.[Ajutatio ca o ustura sfarcu=))]

| Madalina1455684 explică:

Da de cand si pana unde.Si nu ma intereseaza cine iti foloseste contul.Si vezi cum vorbesti.Cine te crezi tu? Ia te rog termina ca nu am chef sa ma cert cu tine.Chestia e ca iti este ciuda dce am postat acel anuntlaughing. Oricum de acum inainte scrie ce vrei.Injura-ma.Fa ce vrei.Nu mai am chef sa stau sa ma cert cu tine.De la bun inceput ti-ai aratat educatia. Fa ce vrei. Fama cum vrei.Treaba ta. Daca asta este comportamentul tau in societate eu nu am ce face.

| Madalina1455684 explică:

Am spus gata.Nu ma intereseaza daca cauti sau nu certuri pe net.Treaba ta. Ceartate cu cine vrei.Am terminat.

| Alecsandraa97 a răspuns:

Esti foarte bine asa! ai talent la imbracat laughing si cadoul e super! foarte dragut, apropo si eu am o punguta de aia cu hllo kitty happy, Distractie

| medex3 a răspuns:

Foarte interesant cadoul:x.Si eu ma duc sambata la ziua unei prietene care implineste tot 13 ani;)) ce coincidenta;;). Poti sa iti iei rochita si sa ii pui o pereche de strampi m-ati intr o culoare preferata daca se potriveste si sandale gladiator. in genul astora daca ai
: http://indiashoes.files.wordpress.com/2009/05/sandals.jpg

Sau mai poti sa te imbraci intr o pereche de pantaloni scutrti sandalele alea si o camasuta cu vesta.se vede extraordinar si cu o geanta am vazut la o fata.
Pantaloni skinny sunt foarte fain: http://haineurbanonline.files.wordpress.com/......ull-on.jpg
un tricou ft dragut: http://tricouriimprimate.files.wordpress.com/2009/10/plastic-barbie.jpg
si tenesi in picioare. http://www.comparestoreprices.co.uk/......ck-low.gif

Cum ai zis si tu o sa vina fete de patroni deci trebuie sa te ridici la inaltimea lor. Daca mai ai banuti ar trebui sa iti cumperi :-? http://www.egirl.ro/lookbook/display/22760# arata foarte bine si cred ca o sa lasi impresie buna.
Sau cam asa: http://www.egirl.ro/lookbook/display/21983#c20581 mai punk.Sau cel mai bine ar fi sa imi trimiti un mj cu id ul tau si sa vorbim si sa iti spun cu ce ma imbrac si eu;)

| Derye a răspuns:

"e o fire copilaroasa chiar daca are 13 ani" rolling on the floor))))

Nu stii tu cat am ras la asta. Ti se pare ca la 13 ani esti prea matura? Abia ai trecut si tu de varsta legala pentru stat pe scaunul din fata al masinii si... rolling on the floor

SFAT: Nu cumpara chestii sa o impresionezi. Daca iti este prietena BUNA si nu una prefacuta, du'te, daca nu iti zic eu mai bine stai acasa.

| lextim a răspuns:

Nu scumpo... arata mult prea ieftin. Sti cum ai putea arata bine? Cu o pereche de blugi scurti cu talia inalta pana la bust, cu un maieu simplu alb pe dedesubt, niste pantofi negri de lac, un plic de blugi (culoarea blugilor) si un lant ceva mai lung.

| lextim a răspuns:

Nesimtita esti tu ba ca si sora mea foloseste contul asta. Ba piticanie. mai usor cum vorbesti okay? si eu doar am vrut sa te ajut cu ce ti-am propus dar la cat esti de taranca inteleg de ce esti asa isterica. ia da-mi tu un numar de telefon sa te vad atunci cat de tupeista esti mucoaso.

| lextim a răspuns:

De asta zic. sa nu ne mai certam aici sa-mi dai un numar de telefon. dar tu de aia care nare tupeu sa comenteze decat pe internet. braaavoo asta da educatie

| Meryem027 a răspuns:

Da, imbracamintea ta e ok.Insa cum a mai zis si cineva, ai mai putea adauga o curea lata, care sa-ti evidentieze talia. Iar apropo de cadou, e super dragut.Iti doresc sa te distrezi si sa aveti grija de prietenia voastra. Te-am pupat!

| anonimathebest a răspuns:

Camasa e oribila!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Idem Derye!
Cum adica are o fire copilaroasa chiar daca are 13 ani? Pai nu asa ar trebui sa fie? ce daca are 13 ani? nu tot copil este?
E foarte bine asa cum te-ai imbracat si cadoul e frumos. distractie placuta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da e ok si mie imi place sa ma imbrac asa si am aceeasi problema

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da e ok si mie imi place sa ma imbrac asa si am aceeasi problema imi place

| anonima10 a răspuns:

Eu personal nu as purta blugi ca aia, in rest totul e ok.Important e sa te simti tu bine, crede-ma.