| anonim_4396 a întrebat:

Este prima data când vreau sa comand de pe eMAG și nu știu cum funcționează. Am aprox 10 lucruri pe care le vreau, de la diferiți furnizori. Unele produse sunt în stoc, altele sunt livrate în 3-4 zile. Știu ca ei pot livra comanda la o zi pe care o stabilesc eu. Dacă aleg sa zicem sapt viitoare joi, ca să treacă și alea 4 zile, vine la timp cu toate produsele? Sau vin pe rand în zile diferite?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca sunt de la alți furnizori nu poti stabili ziua de livrare, doar la produsele vândute de eMAG. Oricum fiecare furnizor trimite cu curierul lui asa ca vin separat, si platesti transportul separat

| NLS a răspuns:

"de la diferiți furnizori."

Bineinteles ca se poate intampla sa ajunga in zile diferite, daca SUNT DIFERITI FURNIZORI, adica diferite magazine, imprastiate prin tara.
Nu are nici o treaba un magazin cu celalalt, iar produsele ajung din respectivele orase direct la tine.

In plus, produsele care sunt acum in stoc, pot disparea din stoc pana trec cele 3-4 zile in care intra celelalte.
Nu e o certitudine, dar e o posibilitate sa se intample asta.

Ar trebui sa verifici la fiecare dintre acesti furnizori, daca percep taxe pentru livrare, si in caz afirmativ e mai intelept sa comanzi de undeva unde le gasesti pe toate.

Pentru ca transportul costa din cate stiu, de la 25 RON in sus, in functie de curier, si distanta locuintei tale fata de un punct de lucru.

25x10...

| JicaContra a răspuns:

Daca sunt furnizori diferiti atunci FIECARE are transportul propriu, emagii nu se ocupa de transportul celorlalti

asta inseamna de asemenea ca platesti transportul pentru fiecare furnizor in parte... SEPARAT

in plus, am vazut CU OROARE, la eMAG metoda de livrare: "ridicare personala" costa 25 de lei, si "livrare acasa", TOT 25 de lei angry
insa are sens pentru ca furnizorul plateste transportul spre eMAG sau spre tine la fel

| Daniel987 a răspuns:

Eu știu ca vin pe rand. Cel mai bine suna la ei sa îți zică garantat