| Adry05 a întrebat:

Buna!
Imi puteti recomanda niste rujuri rezistente la transfer? Sa nu se ia pe sticla cand beau gen.

Răspuns Câştigător
| anamariarot a răspuns:

Cele mai rezistente la transfer încercate de mine sunt aqua rouge de la makeup forever.
Dintre cele mai accesibile la preț, sleek rezistă la transfer, dar se iau ușor din centrul buzelor și se simt de parcă ar fi ciment.
Puțin de tot se transferă melted matte de la too faced, însă insesizabil dacă nu apeși cu buzele; la fel e și în cazul celor de la gerard cosmetics(se găsesc pe beautybay) și la fel e și în cazul celor de la thebalm. În privința ultimelor, este un set de rujuri mini la marionnaud și costă doar 79 de lei. Chiar dacă sunt micuțe, cu ce ai pe aplicator poți acoperi întreaga suprafață a buzelor.

9 răspunsuri:
| Freddie23 a răspuns:

Realitatea este ca nu sunt oricat de mult ai vrea sa crezi in reclamele alea. I-am luat neveste-mii rujuri de la cele mai renumite braduri, chiar si la 50 de euro bucata... unele s-au dovedit a fi mai proaste decat alea de 4 euro bucata, nerezistand pe buze nici 2 ore, uscandu-se si pierzandu-si luciu. Cele mai proaste au fost de la Cliniq.
Pana la urma Bourjois si Max Factor au fost cele mai bune, dar nu toate gamele si dupa ce a probat zile intregi mai multe game si culori.
Deci singura sansa reala este sa te duci in mall cat mai des si sa le incerci acolo... sa ai servetele la tine! spor

| anamariarot a răspuns (pentru Freddie23):

Probabil a greșit gama de rujuri... Degeaba cumpără un ruj hidratant de la Dior, că nu o să reziste la transfer; nu asta este menirea lui.

| Ralukafay a răspuns:

Sunt rujurile acelea uscate care stralucesc, dar nu stiu cum se numesc si nici.nu cred ca se mai gasesc.

| Freddie23 a răspuns (pentru anamariarot):

Doh! ai extras doar ce ai vrut tu din ce am zis... cati barbati stii tu in realitate care pricep asa ca mine? Nu este o pasiune de a mea, dar am stat atatea ore in magazine cu raione de rujuri si farduri si vopsele de par si a trebuit sa fac atata research incat am ajuns sa ma pricep mai bine ca multe fete... a si la oje sunt bun!
Crede-ma ca unele rujuri scumpe chiar sunt proaste... apa de curatare este buna de la cliniq, daca asta te-a deranjat!

Ti-ai dori un amic ca mine laughing))

| anamariarot a răspuns (pentru Freddie23):

Haha, nu m-a deranjat nimic, Doamne ferește laughing. Într-adevăr, de unele produse scumpe e doar numele. Am spus asta, pentru că ai pomenit de luciu, iar rujurile foarte rezistente sunt mate

| aleksuta a răspuns:

Eu folosesc rujurile vin (wine lip tints -Ebay in jur la 5$ setul de 6) si cele de la Camaleon. Cele vin sunt extrem de pigmentate, se fac mate dupa aplicare si rezista cateva ore. Singurul inconvenient este faptul ca dupa 2-3 ore se aduna putin "in pliuri" si usuca buzele. Rujurile Camaleon sunt cremoase si isi schimba nuanta in functie de pigmentatia buzelor. Sunt foarte slabe la transfer si rezista chiar si pana a doua zi (in caz ca uiti sa te demachiezi), dar in niciun caz nu se duc/au transfer considerabil atunci cand bei, mananci.

| Adry05 explică (pentru anamariarot):

Http://www.makeupshop.ro/......k-matte-me
La astea te referi de la sleek?

| anamariarot a răspuns (pentru Adry05):

Scuze că nu am menționat. La alea mă refer

| Raduruxandra a răspuns:

Buna! Eu iti recomand rujurile de la www.paese.ro Sunt de calitate si rezistente la transfer. Recomand! Bafta!