| dragodana a întrebat:

Salut!
De ce nu îmi rezista pe buze rujul rezistent la transfer?
Nu mănânc grăsimi, beau o cafea dimineața, nimic ieșit din comun.Dar după câteva ore mai rămâne doar conturul.La unele femei am văzut ca rezista orice manaca/beau.
Fac scrub pe buze, le dau cu balsam.
Ce rujuri rezistente recomandați? Am avut Maybelline și L'Oréal.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Te-ai gandit ca tocmai datul cu balsam face ca rujul sa nu se mai lipeasca si sa fie rezistent?
in prima faza se da rujul, care se lasa sa se usuce foarte bine, cam 10 min si apoi se da balmul, care le umezeste si le face sa luceasca.
Secretul rezistentei consta in cat de mult il lasi sa se usuce pe buze.

| dragodana explică (pentru Violleta2022):

Salut!
Il las sa se usuce bine de tot.
Balsamul de buze il folosesc dupa ce indepartez urmele de ruj rezistent, ca sa-mi hidratez buzele.
AI incercat rujuri de la Bourjois sau Nyx?

| Violleta2022 a răspuns (pentru dragodana):

Nu am incercat, doar l'oreal.
Nu mai folosesc machiaje toata ziua, clima este diferita aici, prea cald.

3 răspunsuri:
| BabaOarba a răspuns:

Am folosit si Maybelline si L'Oreal si rezista perfect minim 8 ore, in conditiile in care mananc.

Am mai intalnit persoane carora nu le rezista rujul, si s-ar putea sa tina si de forma buzelor, si de cat de umede sunt buzele unor persoane. Ale mele sunt uscate si daca nu ma dau cu ruj crapa de-a dreptul.

Dar sfatul din alt raspuns dat, ca sa lasi sa se usuce rujul bine pana cand sa aplici altceva, este unul foarte bun.