| raulihno a întrebat:

Buna,imi puteti spune va rog mai detaliat despre trimiterea unui colet in tara prin posta romana? Cat e taxa de trimitere? Si daca el a fost de acord sa o plateasca, eu nu mai platesc nimic? Doar trimit coletul si apoi imi vin mie banii?

Răspuns Câştigător
| Directioner99 a răspuns:

Atunci cand trimiti un colet.e obligatoriu sa platesti transportul, iar transportul se calculeaza in functie de greutatea coletului.(pe mine un colet cu adidasi m-a ajuns la 13 lei transportul).
Ambalezi corespunzator coletul,te duci cu el la posta, completezi hartia de trimitere si alta hartie in caz ca vrei sa ti vina si banii pe colet inapoi tot prin posta, ii dai coletul persoanei de la ghiseu, ti-l cantareste, iti cere banii de pe transport, apoi iti da o foaie cum ca au primit coletul de la tine si atat.
Apropo, daca persoana care primeste coletul crea sa plateasca ea transportul, tu poti trece pe hartia care o completezi la posta, pentru primirea banilor inapoi, pretul produsul +transportul.

1 răspuns:
| Miguel12999 a răspuns:

Daca ai peate 5kg e cv taxa suplimentara si daca ai sub 5 lei cred, cu posta romana o sa ajunga in saptamani minim, de obicei luni, nu iti recomand