| AndreeaIsNoQueen a întrebat:

Buna ma numesc Andreea, sunt din Bucuresti si am 11 ani!
Si se apropie Halloween-ul si dau o petrecere acasa.
Si am nevoie de idei de genu':
1)Ce docoratiuni sa fac sau sa cumpar?
2)Ce muzica sa pun?
3)Ce jocuri sa jucam(jocuri de grup nu jocuri video)?
4)Ce fimle de groaza sa vedem(cu fantome sau vampiri nu cu criminali)?
5)Ce putem face?
Va rog cine da cele mai complete raspunsuri(nu site-uri) va primi FUNDITZZA!

Răspuns Câştigător
| AndraAlee a răspuns:

Buna Andreea!
1.Acorda o importanta deosebita decorarii locuintei. In fond, decoratiunile contribuie la crearea atmosferei si sunt cele care fac diferenta intre o petrecere reusita si una plictisitoare. Asadar, daca vrei sa le dai fiori reci pe sira spinarii celor care iti vor trece pragul casei, pregateste-te ca la carte. Inca de la usa de la intrare agata masti sau lilieci de cauciuc. In casa, asigura-te ca fundalul sonor este demn de sau chiar inspirat din Dosarele X. Pune pe la colturi poze cu Dracula sau cearceafuri albe pe care ai desenat cu un marker negru doi ochi iscoditori. Inveleste-ti becurile in hartie colorata, de preferabil rosie sau albastra pentru a da nastere unei lumini difuze, de cosmar. Agata scheletei pe scaune, pune in pahare gandaci sau paienjeni (de jucarie), azvarle pe podea manusi chirurgicale pe care le-ai stropit cu o culoare rosie, sangerie. Si, in cele din urma, nu uita sa crestezi dovlecii cu un cutit, desenand fete cat mai fioroase, iar inauntru amplaseaza o lumanare. Efectul de „par maciuca" va fi unul garantat.
2.http://www.youtube.com/watch?v=kENMCpgzsww

http://www.youtube.com/watch?v=lEPEQ6JKrlQ&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=V7U0J2igTmU&feature=related

3.Creeaza un concurs de tipul „Cea mai inspaimantatoare poveste" sau „Vanatoarea de comori".

4.Friday Night
Scary Movie
Scream 4:Cosmarul continua
The Fallen Ones
Vineri 13 -Michael Meyers este un baietel aparent normal, ce ascunde, insa, mistere groaznice. Dupa ce inspaimantase pe toata lumea pentru ca diseca sobolani, pisici si caini, iar apoi le facea poze, el il asasineaza pe un coleg de scoala, find condamnat la 15 ani de inchisoare. Dupa cativa ani, insa, baiatul tranformat acum intr-un barbat cu o constitutie impunatoare, evadeaza din inchisoare si pleaca in cautarea surorii sale Laurie. Reintoarcerea sa are loc tot intr-un Halloween, masacrul reincepand.
Halloween-Dupa ce cativa consilieri doresc sa redeschida o tabara pentru copii cu nevoi speciale, lucrurile iau o turnura cu totul neasteptata in momentul in care un necunoscut incepe sa ii ucida pe fiecare. Regia acestui film este semnata Marcus Nispel iar din distributie fac parte Jared Padalecki, Derek Mears.

5.Sa dai muzica, sa dansati.
Funda?

1 răspuns:
| maresal a răspuns:

1. incearca sa ei mai multe idei de la americani xd
2.De halloween, de groaza pune si ceva de zi cu zi pentrudistractie big grin
3.Invarte sticla laughing
5. Uite o lista, scrie pe youtube, vizioneaza traileru si alege ce-ti place xd
1) Hostel (2005), Hostel II (2007)
2) Prom Night (2008)
3) Chain Letter (2010)
4) The Ring (2002), The Ring Two
5) Valentine (2001)
6) 5ive Girls
7) Thir13en Ghosts (2001)
When A Stranger Calls (2006)
9) Urban Legends: Bloody Mary (2005)
10) Scream 1 (1996), 2 (1997), 3 (2000), 4
11) Final Destination (All)
12) Jennifer’s Body
13) A Nightmare On Elm Street (All)
14) The Last House On The Left (2009)
15) Bram Stoker’s Dracula (1992) Pentru cei care au citit cartea!
16) Queen Of The Damned (2002) Aaliyah R.I.P
17) Trick ‘r Treat – Povesti de Halloween (2007)
18) I Know What You Did Last Summer (1997)
19) House of Wax (2005)
20) The Grudge (2004)
21) My Bloody Valentine (2009) De preferat cu ochelari 3D!
22) Autopsy (2008)
23) Lesbian Vampire Killers (2009)
24) One Missed Call (2008) Dar finalul lasa de dorit…
25) The Grudge 2 (2006)
26) Boogeyman 1, 2, 3
27) Dead End (2003)
28) The Stepfather (2009)
29) The Exorcist (1973)
30) Transylmania (2009) Un film dragut, filmat la Cetatea Fagarasului
5. Ceea ce v-a place mai mult, xd
De exemplu mie sa ma distrez nu e faza de spierieturibig grin