| daniella_4528 a întrebat:

se apropie ziua de nastere a prietenului meu si nu am nici cea mai vaga ideea ce sa-i fac cadou. Vreau ceva Original si placut.astept raspunsurile voastre cit de curind se poatewinking

43 răspunsuri:
| cryssu2008 a răspuns:

Atata vreme cat cadoul vine din suflet, din dragoste, cred ca orice i-ai cumpara o sa ii placa. Cand faci un cadou si vrei intr-adevar sa i se potriveasca trebuie sa stii ce fel de personalitate este. Din punctul meu de vedere ti-as sugera sa ii faci un puzzle cu voi doi happy Mult succes!

| Meryem027 a răspuns:

Un ceas, un parfum.

| valeeExpress a răspuns:

Haine : blugi, tricou, bluze, camasi, etc...
Ceas, o amintire buna!
Depinde ce ii place si ce isi doreste.
Parfumuri, sprayuri.

| florin08 a răspuns:

Ce ai zice de un tricou personalizat cu poza voastra pe el?

| TheAce a răspuns:

Depinde de ceea ce il reprezinta. Daca e genul elegant poti opta pentru o camasa si cravata, sau pentru un parfum. Poti opta pentru un weekend undeva doar voi 2, o cina la restaurant sau o rama foto digitala. Un vinyl cu muzica preferata sau o sticla din bautura preferata.

| mihaelutzamy a răspuns:

O fotografie cu voi doi sau un ceas.o sa-l aiba toata viata amintire de la tine

| untu a răspuns:

Buna daniella_4528, va dau cateva idei ce poti cumpara cadouri pentru prietenul tau pe masura bugetului tau:-aparat de ras cu 2-3 lame,,GILLETTE",lotiune de ras,,AFTER SHAVE",spuma de ras,,GILLETTE",sampon,,Head & Shoulders",sapun parfumat,un ceas,o sapca sau o palarie mexicana,o cutie muzicala,o camasa frumoasa alba cu o cravata neagra sau poate sa fie si cu papion, un ceas barbatesc, o sticla de sampanie, un tort de ciocolata aniversar pe care sa scrie,, LA MULTI ANI!"si sa pui 2 lumanari cifrate care arata varsta prietenului tau,o pereche de pantofi din piele foarte frumosi,o pereche de pantaloni(blugi),o geaca frumoasa sau hanorac sau o canadiana,un set de costum(frac) din pereche de pantaloni si o haina frumoasa neagra,poate fi si o poza de-a ta sau impreuna pusa intr-o rama frumoasa,o tableta sau fotorama,o cutie de bomboane sub forma de inimioara(Milka),invita-l la cinema sau la cofetarie unde sa mancati prajituri,sa beti suc sau cafea,o sticla de bere cu marca preferata,o icoana foarte frumoasa viu colorata cu Maica Domnului cu Pruncul Iisus Hristos sau o icoana Mantuitorului sau o icoana cu sfantul care poarta numele prietenului tau(hram),un tricou colorat sau personalizat, un pulover tricotat de tine, invita-l acasa la tine la masa cu mancaruri preferate si gatite de tine sau invita-l la restaurant, sau puteti sa faceti o mini petrecere acasa la tine sau la el cand nu este acasa cu cativa prieteni lui ca sa faceti o surpriza mare! Cam asta e tot ideile mele si sper ca va fi de folos! Multa sanatate si noroc tie si prietenului tau,, LA MULTI ANI!"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un ursuletz pe care sa scrie I love you.un ceas, o rama cu o poza cu voi.o cina roamntica, ceva ce sa ii aminteasca de tine.de relatia voastra.tot ce conteaza e sa fie din inima

| xClementine a răspuns:

II poti lua o esarfa ceva mai fainuta, un parfum, un ceas...Sunt multe optiuni. Daca apreciaza lucrurile simple, confectioneaza tu o felicitare si un mic album cu voi doi sau, de ce nu, un caiet in care sa-i scrii mai multe motive pentru care il iubesti, alaturi de cateva desene sugestive. Daca te pricepi, le poti face tu, daca nu, le decupezi de undeva. happy

| RadikalGamer a răspuns:

Depinde ce varsta are.
Intre 14 si 20 de ani: sunt sigur ca i-ar place un joc de genul GTA 4, Diablo 3, Just Cause 2, FIFA 12/13 sau o placa video buna (1 GB memorie pe minim 64 de biti daca intelegi happy )
Intre 20 si 25 de ani: ii poti lua un ceas, un telefon nu prea scump (dar frumos). Poti sa-i dai o poza cu rama cu voi doi si o minge semnata happy
Ii poti lua multe lucruri. Ganteste-te la ce-i place lui.

| Schweitzer a răspuns:

Buna,
Iti recomand sa intri aici: http://shopping.divalife.ro/cadouri/739/Cadouri+pentru+barbati
Sunt o multime de cadouri, si ieftine si scumpe. Cu siguranta vei gasi ceva pe placul lui.
Toate cele bune!

| lunathemoon a răspuns:

Pai cumpara -i o bratara sau un colier cu inima ca sa le uniti ca si cum unul fara altul ati exista doar pe jumatate, un parfum si o sampanie... sper ca te-am ajutat!

| IAmSoDifferent a răspuns:

O poza cu voi 2 si o felicitare facuta de tine daca se poate, daca nu, cumparata in care sa-i multumesti pentru ca ti-a fost aproape si sa scrii tot ceea ce simti pentru el cum spuneam multumindu-i, eu asa as face :* La multi ani prietenului tau :*!

| Fartie a răspuns:

O poza cu voi doi pusa intr-o rama simpatica sau un tricou cu o poza cu voi doi. Funda?

| AnNaa67 a răspuns:

Tocmai a fost ziua de nastere a prietenei mele, i-am luat un cadou, apoi mi-am luat o palarie aproape ca a lui M.J., numai ca cu flori, in fine.
Si acum vrea si ea, deci poti sa ii ei o palarie de aia pentru ca se poarta.Nu de fete, neagra sau alba.Sau,gandeste te ce ii place lui, parfum, o cana pentru un coleg bun sau un prieten bun, tricou personalizat cu voi sau altceva, o poza cu voi inramata sau chiar un puzzle cu voi, ar fi super dragut.
Sau un ceas, revista lui, nu stiu daca baietii mai citesc reviste, dar fetele da. Apropo, in trend sunt tricourile sau hanoracele cu ceva scris pe ele cu blugi.Mereu trebuie sa porti esarfa cu culori inchise, reci. Ar fi trebuit sa mentionezi varsta. happy Poate e pasionat de Gta sa Fifa, poti face origami, eu am primit ocazional sau sa ii oferi o zi palpitanta adica sa mergi la restaurant sau o surpriza cu baloane; o pereche de adidasiwinking. Gandeste te ce ii place si incearca sa ii oferi ceva legat de acest lucru. Daca nu poti sa ii oferi de la Carrefour set de deodorant Rexona, sapun, sampon Dove sau chestii. Poti sa ii ei gel de dus, sampon.Tu alegi. Sper ca te-am ajutat, te-am pupat! Pa.winking

| ßєtyPєтяσηєℓα a răspuns:

Haine(o camasa, o pereche de blugi) sau un parfum, o sticla de vin, sampanie, o cutie de ciocolata mai mare happy

| SupradozaDeViise a răspuns:

Crede-ma un sarut dulce ar fi cel mai frumos cadou pe care il poti darui. Daca mai vrei sa ii cumperi ceva cumparai un ursulet pe care sa scrie :I LOVE YOU. Sper ca te-am ajutat. Funda? puppy dog eyes

| teodoraandreea a răspuns:

Un parfum, niste haine nu stiu ce ii place lui

| 78buc a răspuns:

Poţi să-i dai o cană sau un ceas, ori un tricou pe care să predomine o posa de a voastră

| adrian120 a răspuns:

Nu stiu ...gandestete la ce i'ar place lui cel mai mult..si daca te iubeste cumparai ceva care sa ii aminteasca de voi 2! ceva unic! facut de tine!
si daca ii place fotbalul de exemplu.o minge originala.dar o sa te coste ceva,. cu autograful tau si al lui. orice dar sa fie unic

| XDeDeeX a răspuns:

Pai...i-ai putea oferi o poza pusa in rama cu voi doi sau un parfum,spray, haine(camasa, tricou), un ceas de mana, un ursulet...winking

Si nu uita sa ii spui

| XDeDeeX a răspuns (pentru XDeDeeX):

Acolo nu a mai aparut *TE IUBESC!*

| shoBy1 a răspuns:

Buna, sunt baiat, in general baietii nu prea adora lucrurile de tip "sentimentalism" cum ar fi poze cu voi 2 pe o perina, sau felicitari cu te iubesc si etc. noi avem orgoliul nostru, no sa prea vezi afisate poze cu pritenele noastre pe pereti. eu spun sai faci cadou un ceas daca probabil nu are, un ursulet modest cat de cat micut nu foarte mare, si ceva micut care sa aduca aminte ca e de la tine, cum ar fi un medalion pentru lant, sau un brelog la chei etc.
PS. eu am un medalion de la fosta mea prietena de 2 ani si nu il dau jos, am amintiri placute cu ea. dar pozele cu ea le-am aruncat sau am spart fel si fel de obiecte de la ea.

| Dana23 a răspuns:

Alege o melodie romantica pentru fundal si fa un filmulet cu diverse intamplari din relatia voastra, cu poze si diverse lucruri si invita-l sa va uitati la un film impreuna si tu sa ii pui acel filmulet. Poti sa ii scrii pe strada undeva unde nu este circulat " La multi ani, te iubesc! " sau altceva ce vrei tu. Poti sa faci un tricou pe care sa fie lipita o poza de-a voastra, o perna cu poza, o cana cu poza voastra pe o parte si pe alta parte sa scrie ceea ce simti tu pentru el sau niste urari sau orice altceva cu poza voastra. Poti sa ii cumperi un ceas, un parfum sau un lantic/breloc pe care sa fie initialele voastre, sa faci un tablou cu poza voastra sau sa dai o poza de-a voastra cuiva care se pricepe la desen si sa ii faca portretul.Fa-i o petrecere surpriza, iar in cazul in care a organizat deja una sa le spui tutror sa o refuze si sa ii faceti o surpriza. Inchirieaza un loc numai pentru voi doi sau pregateste-i o cina romantica. Sper ca te-am ajutat. Bafta!

| Alecsandrrra a răspuns:

Pai vezi ce lucruri ii plac.Ce hobby-uri are.De exemplu daca ii place fotbalul, i-ai ceva legat de fotbal...un tricou, o minge. Sper ca te descurci.Succes!

| ioan09 a răspuns:

Poti sa ii faci origami 3d sau simplu:
http://www.en.origami-club.com/
http://www.youtube.com/user/3dorigamivideos?feature=watch
sper sa ii placa. :*

| criskiss50 a răspuns:

Te faci pe tine cadou, sau ceva original... origami (catei, pisici, flori, si altele facute din hartie)

| ExiT90 a răspuns:

Depinde de buget. Mai intai gandeste-te ce pasiune are...de exemplu daca ii place sa fotografieze, ii cumperi un aparat foto compact sau DSLR, depinde bugetul tau. Poti sa-i oferi un ceas sau un tricou personalizat. Numai bine si iubiti-va mult!

| beibiisweet a răspuns:

Buna...eu ti-as sugera sa ii oferi ceva legat de voi 2 (un tablou cu voi, un album foto, o perna/un tricou cu o poza cu tine/el/voi 2) sau ceva care ii place lui(daca nu stii fa-l sa iti spuna dar totusi subtil). noroc in cautarea cadoului:*

| Andrey2299 a răspuns:

Pai,mai bine i-ai lua un parfum, nu conteaza de care ca noua (baietilor) ne plac cam toate parfumurile de baieti, sau daca nu, bani ca sa poata sa is cumpere el ce are nevoie big grin

| andrada12345678910 a răspuns:

E paii :/
mie una imi place sa fac chestii cu mana (ADOR! :D) si incearca sa ii faci ceva personal adica facut de tine :D (poti sa cauti aicia http://weheartit.com/search?utf8=%E2%9C%93&ac=1&query=do+it+yourself sau aicia http://pinterest.com/search/pins/?q=do+it+yourself sau sa cauti DO IT YOURSELF crede-ma eu am pe telu meu vreo 2000 de poze cu do it yourself :D ) si dupa poate ii mai cumperi un parfum sau ceva de imbracat ^^ :D

FUNSA? :D