| Urucu_Laurentiu_1999 a întrebat:

am o problema destul de naspa,tot timpul cand merg in vreun magazin din mall,sistemul antifurt de la intrare sau ce-o o fi ala,ca nu ma pricep,incepe sa ticaie...
intru, fac 2 pasi si deja incepe. in majoritatea magazinelor mi se intampla asta,cateva fac exceptie. Din ce cauza tot ticaie cand intru si ies? de furat,nu fur sa zici ca asta e motivul laughing) am fost la o gramada de magazine,prima data au trecut ghiozdanul prin fata detectorului,nu a ticait,dar cand am trecut eu(fara ghiozdan) a ticait, dar nu stiu de ce.

2 răspunsuri:
| Mihaelablabla a răspuns:

De la geaca, telefon, blugi. Orice este posibil. Eu cand eram mica eram in supermarket si mi-a bipait jacheta de blugi, m-am speriat maxim laughing Dar era ceva ascuns in ea

| Softe a răspuns:

Probabil pe un ochect vestimentar ai un sistem de antifurt, uita-te bine pe la etichete.