| Frommywindowcar a întrebat:

Buna seara! Am vazut pe eMAG ca poti cumpara produse resigiliate adica telefoane, tablete, casti, laptopuri si multe altere. Oare ce se intampla daca iei un produs resigilat, adica vine cu probleme mai mari in afara de zgarieturi?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Si produsele resigilat au drept de retur si garantie... asta se intampla daca vin cu probleme mai mari

| relian a răspuns:

Banui ca acele produse au fost display, adica au fost expuse, acum le-au impachetat si le vind la un pret mai mic. Daca is functionale nu se intampla nimic, in interior este ca si unul nou.
Mai sunt cele returnate care ar putea fi resigilate si vindute iara.Desigur indiferent de unde ar proveni, acele produse sunt in regula, nu vind aia produse defecte.

| Furnicuta000 a răspuns:

Produsele resigilate sunt in mare parte produse returnate. Sunt oameni care cumpara un produs si apoi il returneaza asa de amuzament sau ca nu mai au bani, dar sunt si oameni care nu au fost multumiti de produsul ala, de ex nu le-a placut cat tine bateria la telefon sau ca nu face poze frumoase (iar pentru eMAG astea nu sunt probleme asa ca le baga direct la resigilate). Eu personal nu as lua un astfel de produs in primul rand pentru ca nu stiu din ce motiv a fost returnat si pentru ca nu ma atrage oferta, adica la unele diferenta de pret e de cativa lei si mai bine nu te mai complici si il iei nou

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am pățit sa cumpăr si produs nou care sa vina resigilat. Bine, despre eMAG marketplace și flanco vorbesc. Marketplace - adică partenerii eMAG. Produsele resigilate de la eMAG cu probleme mari nu cred ca sunt. Dacă aveau probleme mari atunci nu erau puse înapoi pe stoc.

| DonMoldo a răspuns:

Scrie chiar pe site nu vezi?
Produs cu urme fine de utilizare, ambalaj in stare buna, zgarieturi fine ecran, zgarieturi fine spate, zgarieturi fine muchie, accesorii utilizate, plus de asta ai garantie 24 luni si poti da retur daca nu-ti convinte, uitate la produsele genius in general.