| HoneyBell a întrebat:

Pentru cei cei locuiesc in Arad, am si eu nevoie de ajutor! Stiu ca poate parea amuzant dar ..nu gasesc oua ALBE! Nici in Kaufland, nici in Penny, nici la Carrefour si nici la Lidl nu sunt! Deci efectiv parca au intrat in pamant! De unde naiba pot sa cumpar oua albe? In curand vor veni nepoteii mei la mine si vor sa pictam ouale de Pasti, iar pe cele maro nu se va vedea cine stie ce! Are cineva habar de unde naiba pot sa cumpar oua albe?laughing Oare la Profi sau la Real gasesc? Va multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Eu cred ca sunt doar ca se vand repede. Mergi si tu dimineata fix cand se deschide magazinul si se aranjeaza marfa in raft.

suntserios
| suntserios a răspuns:

O sa gasesti de duminica incolo ca trece pastele catolic

Bula
| Bula a răspuns:

Tu ai auzit vreodata de "culoarea cojii de ou"?
Este culoare galbem-maronie, in diferite nuante!

Ce cauti tu (oua albe) este foarte rara in natura, iar cele care se gasesc chiar albe sunt de la gaini tratate intens hormonal si genetic. Mai dedemult se gaseau asemenea ou albe la unele crescatorii, dar au fost eliminate tocmai din motivele aratate inainte.

Daca doresti sa vopsesti pe suprafata alba, vopseste intai ouale in alb, peste care se poate picta.