| Popa_Eduard_1995_L6YU a întrebat:

Se poate sa vina fan courierul fara sa trimita acel mesaj cu intervalul de ore si cat am de platit? Am comandat un hanorac si l-am luat prea mare, am sunat am vb sa il schimb si au zis ca o sa vina curierul ca sa fac schimb cu hanoracul. Adica cand vine la retur un produs mai trimite fan courierul mesaj?

5 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Nu prea trimit mesaj cand e vorba de retur. Te suna inainte curierul dar de obicei te suna cand e pe langa blocul tau... si ajunge in 5minute.

| Popa_Eduard_1995_L6YU explică (pentru alina2k18):

Si daca nu am raspuns, de unde pot lua coletul sau ce este de facut? Nici nu am codul AWB

| alina2k18 a răspuns (pentru Popa_Eduard_1995_L6YU):

Pai suni din nou la ei sa reprogrameze returul pe care il faci si sa vina in alta zi.

| Furnicuta000 a răspuns:

Eu am primit mesaj si cand a fost vorba de retur. Adica practic e o tot o comanda, tot se emite factura numai ca factura va fi de 0 lei pentru ca se face un schimb.
E normal sa te anunte ca urmeaza sa vina curierul, cel putin firmele care se respecta, eu am primit de la Cargus, DPD, Fan...

Dar vezi ca unele site-uri cu haine sunt foarte smechere, unele nu accepta retur din prima si cand accepta o cam lalaie cu trimisul coletului, probabil va trebui sa mai insisti daca vezi ca nu primesti nimic. Si citeste si politica de retur de la ei de pe site...

| RainbowD a răspuns:

Da. In general te suna curierul cu vreo 20-30 de minute inainte de a ajunge sa te intrebe daca esti acasa, sa vina dupa pachet.