| Anoniq a întrebat:

Salutare, mi-am cumparat un produs de pe Media Galaxy (comandat de pe site si platit ramburs) si sunt dezamagit de el, nu a venit defect dar nu e chiar ce ma asteptam, daca vreau sa dau retur va veni curierul dupa el direct la mine acasa sau trebuie sa il trimit eu prin curier?

Răspuns Câştigător
| CIaudiu a răspuns:

Intri pe site si dai retur la el. A doua zi va veni un curier la tine acasa sa iti ridice gratuit coletul. Asigura-te ca-l dai asa cum l-ai primit.
Eu am rambursat niste casti defecte acum 2 luni tot la Media Galaxy.

| Anoniq explică (pentru CIaudiu):

Exact asta era intrebarea mea, daca vine dupa el acasa sau trebuie sa il duc eu la firma de curierat, etc. Multumesc de raspunda, mai am o intrebare, trebuie sa pun si acele hartii cara au fost puse pe cutia produsului? adica informatiile alea pentru curier sau doar predau produsul impachetat curierului?

| CIaudiu a răspuns (pentru Anoniq):

Nu, ne e nevoie. Eu le-am avut si mi le-a scos soferul.

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Daca l-ai comandat prin intermediul siteului coroborat cu ce scrie la ei pe site este nevoie sa te autentifici pe site si acolo ai rubrica speciala pentru returul produselor in maxim 14 zile de la achizitionare. citeste aici https://mediagalaxy.ro/suport-clienti/servicii-retur-produse/
Este posibil ca returul sa se poata face si in magazin, mie asa mi s-ar parea logic, dar ca sa nu faci un drum degeaba poti suna la numarul lor de contact sa intrebi 021. 9198
Eu am facut o singura data pana acum retur la eMAG si a fost facut prin intermediul siteului lor.
Intri la linkul asta si completezi formularul https://mediagalaxy.ro/cont/intra/