| Havana011 a întrebat:

Bună seara TPU! Apelez la voi de aceasta data in legatura cu un curier problematic. Am dat comanda de o saltea si am primit un tip gresit. După saptamani si repetate sanctiuni la eMAG primesc si eu un semn azi curierul care trebuie sa vina dupa saltea. Omul meu ca soarecele si pisica ca e in apropiere vine si sa impachetez salteaua sa o scit sa o ia(ii explic ca are 20 de kg si sunt singura) imi inchide, pe urma suna iar ca daca nu o pot impacheta el ce face, daca poate veni sa o vada, ii zic ca da (nu vine) il sun eu pe la 6 sa l intreb daca vine maine zice ca vine din seara asta ca e la vreo 20 km, trec 2 ore il sun iar zice ca vine maine. Nu știu ce sa mai fac, m-a luat durerea de cap si cred ca i am umplut 3 frigidere de carne(in gand). Ce as putea face? Sa mi mai pun putin rabdarea cu el sa i fac plangere? Unde as putea sa depun o plangere?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Scrii la eMag că nu vine curierul sa preia returul. Dar să știi că împachetatul nu e treabă lui

| ValentinMihai78 a răspuns:

Reclamație la protecția consumatorului!

| Dragobeta a răspuns:

A doua sesizare la eMag si plangere la AJOPC (protectia consumatorului).