| PatrascuMarisaLolyBijoux a întrebat:

Buna,stiti pe cineva care a comandat de pe aceste site-uri cu produse din china si daca au platit la vama:wholesale7.com,sammydress.com,chinaclothes.com?

Răspuns Câştigător
| Mihaela1964 a răspuns:

Am comandat la sammydress o pereche de papuci, n-am platit vama.Cand te v-a intreba care-i valoarea coletului sa spui ca in jur de 10 Euro.

| PatrascuMarisaLolyBijoux explică (pentru Mihaela1964):

Bun,dar am mai auzit de la alti ca platesc...nu inteleg.

2 răspunsuri:
| IrinaIghi a răspuns:

Costurilvamale sunt imense te asigur. Daca plata este prea mica iti vor cere si dovada platii catre cei din China si vei plati de te vor rupe. Eu am platit si 10 milioane (bani vechi) taxe vamale de imi venea sa ma zgarii pe ochi!