| Anonimaaaaa5781 a întrebat:

Acum o săptămână și o zi mi_am comandat de pe pensulemachiaj.ro niște palete pentru machiaj. Am vorbit cu ei căci nu îmi ajunge comanda, vine prin Urgent Cargus, am pus awb ul și îmi arata ca a ajuns acum o săptămână în orașul meu la depozitul Cargus și ca este în livrare de trei zile, în 19 trebuia sa am coletul și nu îmi ajunge. Suntem în 22, eu am nevoie de paletele alea pana în week. Cat mai poate dura livrarea? Ce sa fac?

3 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Suna la ei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Firma Cargus din zona ta este cam neserioasă. Și eu am comandat prin Cargus ( în fine, nu truse de machiaj laughing) și mi-a venit repede comanda. Chiar mai mult, am plasat doua comenzi de la expeditori diferiți ( București și Cluj), iar coletele s-au unit la Brașov și au ajuns amândouă în același timp. Unii curieri când nu au chef de munca, returnează produsele și spun ca nu te-au găsit când ai fost contactată telefonic. Am mai auzit cazuri. Dacă știi unde își au sediul, poți merge la sediu sa îți iei coletul singura. Oricare sediu ar trebui sa aibă birou de informații și de unde poți ridica colet. În fine, dacă zici ca de trei zile este în livrare, atunci practic Vineri a preluat curierul coletul, Sâmbăta nu a venit pentru ca a avut zi de munca scurta, Duminică nu se lucrează, eu zic ca ar trebui sa vina azi sau mâine. Dacă nu ai primit azi nici un SMS cu textul "expediția cutare va fi livrat în cursul zilei de azi", atunci nu vine astăzi curierul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Suna i si cere le informatii despre comanda ta, poate au gresit adresa sau curierul posibil sa fi incurcat.