| Maioneza9 a întrebat:

Am 14 ani si o tona de haine de-ale mele si de-ale familiei mele mai vechi, la mana a doua, care majoritatea sunt ca noi. Mai am si cateva noi noute, de firma (tricouri si pantaloni scurti). Vreau sa ma scap cat mai repede de ele, dar vreau sa fac si niste bani. Am vorbit cu ai mei sa mergem sa le vindem la targul din oras, dar cine stie cand o sa facem asta. Alte idei cum le-as putea vinde rapid? Sau cum as putea face bani fiind copil. Eu mai fac sarbacane din PVC cu cornete, unele au si cui in varf. E legal sa vinzi asa ceva la targ?

2 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Vinde pe grupurile de pe Facebook sau la cati oameni saraci sunt poti dona o parte din haine.

| Ctvd a răspuns:

Poti sa vinzi suvenire hand made, jucarii, carti pe care deja nu mai ai nevoie se zice ca lucrurile traies cand sunt refolosite.