| winterFlower a întrebat:

Sa va spun povestea mea. Am ajuns sa ma urasc pentru ceea ce sunt, doar din cauza altora care au bani pentru haine si toate poftele. Eu trebuie sa ma multumesc cu o singura pereche de tenesi, ca asa zice mama. Am 5-6 tricouri in dulap, cateva perechi de pantaloni si bluze de iarna am mai multe, dar unele mi-au ramas mici sau pur si simplu, nu mai vreau sa le port, le am de 1-2 ani. Imi e greu sa -mi vad colegele imbracate frumos si la moda, iar eu vin in aceleasi haine. Parintii zic ca am si-asa destule haine, dar ca nu port... Nu iau niciodata in serios crizele mele, dar am ajuns depresiva. Nu le-am cerut nici haine de firma, nici conversi sau adidasi de firma, ci doar haine bune si frumoase, dar dupa ce-mi cumpara mama o pereche de blugi zice ca gata, am destule si-mi ajung. Uneori ii inteleg, alteori nu. Mama are nu stiu cate perechi de pantofi si crede ca eu pot sa traiesc cu aceeasi pe fiecare zisad. Ce sa ma fac?

2 răspunsuri:
| deutza a răspuns:

Deci e criza financiara... unu la mana, 2 la mana nu trebuie sa te imbraci la fel ca colegele taleoh go on nu scrie niciunde ca trebuie sa va imbracati la fel. tu crezi ca altii au in fiecare an garderoba noua? ete eu de ex am haine de acum 3-4 ani si le port.nu ma intereseaza ce zic altiioh go on numai sa se asorteze si le port mereu diferitoh go on asa imi creez propria moda nu-s ca toate celelalte de pe strada ca le vezi imbracate la feloh go one ca si cum ai da copy paste la un referat de pe wikipedia.eu zic sa iti intelegi parintii, ca ei lucreaza pentru banii aia.cand o sa ai si tu banii tai si ai sa vezi ce "usor" se castiga ai sa vezi totul cu ochi diferiti. dar daca totusi iti place ceva spune-i mamei tale si incearca s-o convingi de nu merge du-te la bunici si asa mai departebig grin

| louis3 a răspuns:

Simplitatea.este o caracteristica, pe care o au numai fetele speciale, de aceea nu trebuie sa te schimbi.Trebuie sa fii modesta, si sa te multumesti cu ce ai.Crezi ca daca ai haine de firma, esti vazut mai bine? Eu apreciez persoanele simple, care nu isi creeaza o imagine falsa.Degeaba ai bani, tot ce-ti doresti, daca nu ai prieteni adevarati, nu cunosti dragostea adevarata, si nu esti sanatoshappyAi grija ce iti doresti!