| anonim_4396 a întrebat:

Am cumparat un frigider de la Altex, am fost în magazin si au dat comanda cei de acolo si urmeaza sa ajunga.
Am plătit cu cardul si as vrea sa anulez comanda, cum imi da banii inapoi, imi poate da cash?

2 răspunsuri:
| Dismally a răspuns:

Nu prea, o sa-i primesti tot pe card peste vreo 15 zile sau mai mult, depinde cu cine si cum vorbesti.

| romeo78 a răspuns:

Depinde de politica firmei dacă se poate anula o comandă deja plătită, pentru că este vorba de un aparat electrocasnic care le va rămâne lor în stoc.
Plus că banii sunt deja în contabilitate.
Întrebați, chiar online.