| Condrache_Marian_1989 a întrebat:

A FĂCUT cineva vreun curs pe profiduciaria? Am cumpărat in curs pentru consultanta financiara dar intre timp m-am răzgândit si as vrea sa-l anulez, văzusem ca 14 zile in care poti cere banii înapoi, a reușit cineva sa faca cererea si ulterior sa primească banii? Am plătit cu cardul deci ar trebui sa fie mai ușor.

Răspuns Câştigător
| vmorghulis a răspuns:

Nu am informații specifice despre experiența cu Profiduciaria sau cursurile lor. Cu toate acestea, dacă ați cumpărat un curs de consultanță financiară și ați decis că nu mai doriți să continuați, este important să urmați procedura specifică de anulare sau returnare a banilor, așa cum este prevăzută în termenii și condițiile companiei.

Conform legii, aveți dreptul să anulați orice achiziție online în termen de 14 zile de la primirea produsului sau de la semnarea contractului, fără a fi nevoie să oferiți o justificare sau să plătiți o taxă. Este important să contactați compania și să le solicitați anularea achiziției și returnarea banilor în termenul legal prevăzut.

Dacă întâmpinați dificultăți în obținerea returnării banilor, ar trebui să contactați compania și să cereți clarificări cu privire la procedura de returnare a banilor. De asemenea, puteți să vă adresați și autorităților competente, cum ar fi Protecția Consumatorului, dacă întâmpinați probleme semnificative.