| monicavlada5 a întrebat:

Bună TPU.
Am dat comandă de pe Shein și mi-a fosta împărțită în 2 pachete. Pachetul 1 este in 'in dispatch" cred că îmi va ajunge azi sau mâine. Dar pachetul 2 unde am niste chestii importante este încă în opțiunea "Shipped" de pe 18 noiembrie și noi suntem în 26. Mă îngrijorează puțin chestia asta și încă nu am aflat cu ce curier îmi va veni livrarea. Îmi va trimite curierul mesaj? Menționez că am pus și emailul și Nr de telefon. Mulțumesc. Chiar vreau sa aflu informați.

Răspuns Câştigător
| Hyperion7 a răspuns:

Nu curierul, ci compania de curierat care ți-a preluat coletul (Fan Courier ar fi), ulterior te suna curierul când ajunge la adresa menționată de tine.

| monicavlada5 explică (pentru Hyperion7):

Crezi că îmi va ajunge azi sau mâine? Eu mâine sunt la școală daca iasă un membru de al familiei sa preia coletul trebuie sa se prezinte cu vreun act de al meu? Cât despre pachetul 2 este încă în opțiunea "shipped" când mi-ar ajunge?

| Hyperion7 a răspuns (pentru monicavlada5):

1.Daca asta ii este termenul, ajunge mâine
Da, îl poate ridica fara nicio problema, cu mențiunea că trebuie să îi spui cuierului că va veni altcineva sa îl ridice.
Nu e necesar să prezinți niciun document curierului, nici tu și nici cel ce ridica coletul.
2.Pana de Crăciun sa speram că ajunge, asta nu știu să îți zic exact
Mersi de fundiță big grin

| monicavlada5 explică (pentru Hyperion7):

Cu plăcere. Chiar m au ajutat informatile tale.