| monicavlada5 a întrebat:

Bună TPU.
Am dat joia trecută pe 16 comanda de pe Shein au trecut deja 8 zile. Am comandat 25 de articole și am platit 143 de Euro. Încă nu mi-a venit și comanda este împărțită în 2 pachete. Primul pachet 21 de produse și cel de al doilea cu 4. Opțiunea de livrare pe care am ales-o a fost standard. Nu știu când îmi va veni că nu știu unde să urmăresc comanda. Cam in cat timp îmi va veni. Că pachetul 2 nu este "în tranzit" celalalt așa îmi arată că e "in transit".

Răspuns Câştigător
| AndreeaXMaria a răspuns:

11-15 zile lucrătoare durează pana îți vine comanda, iar dacă vrei sa o urmărești intra la "all order" și vezi ca la comanda este opțiunea track, apeși pe ea și vezi ca îți scrie un cod "tracking number" din 13 cifre pe care trebuie sa îl copiezi și după îl lipești la opțiunea de sub număr unde scrie "view details on expressone".

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Shein este un magazin in China care livreaza la 2-3 saptamani la procedura de livrare: standard. Rabdare ca va ajunge!

Comanda nu o poti urmari niciunde, ca nu vine adusa de curier, deoarece tu ai selectat sa nu platesti transportul, asadar vine cu posta normala fara urmairea pachetului, ca nu ai platit-o.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai dureaza 2-3 sapt, abia au trecut cateva zile.

| dullcat a răspuns:

Oamenii aia isi distrug sanatatea pe bani de nimic, in timp ce multi asteptati sa vina comanda in cateva zile, de parca vine tot din Romania, nu din alt capat de glob.

| monicavlada5 explică (pentru dullcat):

Eu înțeleg că cei de acolo sunt exploatați. Dar din moment ce am platit comanda ar trebui să vină puțin mai repede. Nu de alta dar am comandat niste chestii de iarnă și la mine în sat a nins și nu le am la îndemână. Și de acea am pus această întrebare. Bless you!

| dullcat a răspuns (pentru monicavlada5):

Faptul ca ai platit nu inseamna ca trebuie sa iti vina comanda mai repede.Asta e politica.Stiind ca vine iarna, trebuia sa comanzi tu inca din toamna, fiindca oamenii aia sunt si asa sclavagiti (ture de 15 ore sau mai mult) destul ca toate hainele sa fie facute in cateva zile si apoi expediate, in 2 saptamani sa ajunga la client.Ai grija ce iti comanzi.Nu putini s-au plans de calitatea execrabila deoarece ciclul de manufacturare nu ar trebuie sa se realizeze in cateva zile pe repede inainte, ci in cateva saptamani.

| Hyperion7 a răspuns:

Normal, din câte știu eu, îți arată înainte să comanzi cam pe când este estimata livrarea, dar oricum, 2-3 săptămâni tot durează