| lau90 a întrebat:

Buna TPU.
Am multe haine pe care nu le mai port, pe unele nici nu le-am purtat si as vrea sa scap cumva de ele ca sa fac loc pentru altele. Toate sunt in stare buna. Chestia e ca nu stiu cum ar fi mai bine si convenabil, sa le vand pe internet (am pus cateva dar nimic, au si expirat anunturile), sa merg in targ poate poate ori sa incerc pe la SH-uri poate le accepta.
Ce sfaturi sau recomandari imi puteti da? Ati mai fost in situatia asta?

11 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Ai putea pur si simplu sa faci o donatie unui azil de copii, oameni care nu-si permit haine happy
Sfat! happy

| Mayar a răspuns:

Pai, in primul rand as putea sa le vad si eu? big grin poate le cumpar eu sau ceva prietene.
In al doilea rand, vinde-le printre cunoscuti. Eu asa fac - dau la colege sau prietene sa intrebe pe cine cunosc daca vor sau nu acele haine. Unele s-au cumparat, altele ba. Dar pe internet nu am reusit sa vand nimic. Deci asta iti recomand : incearca sa vinzi la cunoscuti sau da la cunoscuti sa intrebe si ei.

| Morrígu a răspuns:

Doneaza-le la un centru daca nu ai nevoie prea mare de bani, daca nu le porti e ca si cum nu le-ai avut. Micutii vor fii fericiti.

| σκμ a răspuns:

Bună! Pune anunț pe OLX și găsești cumpărator:https://www.google.ro/......https?/url :))

| AnaBubbles a răspuns:

Buna! Am fost in situatia asta! Au fost haine care mi-au ramas mici ...am avut o colega care era saraca... avea o sora mai mica si i-am dat hainele ei...are putini prieteni dar au facebook si unul a pus o poza cu ele iar fata cea mica purta hainele... Acuma poti sa faci o donatie sau daca sunt noi da-le cuiva cadou de z

| AnaBubbles a răspuns:

De ziua lor.

| AnaBubbles a răspuns:

Scuze am apasat RASPUNDE din greseala

| sisi6535 a răspuns:

Poti sa donezi jumatate din hainele de care nu mai ai nevoie si restul sa le vinzi pe net pe site-uri gen olx, tocmai.ro.Poate ai noroc de data asta si ti le va cumpara lumea.Nu te da batuta.

| lau90 explică:

Cunoaste cineva vreun azil sau centru?

| FlorynFlOo a răspuns:

Pai le poti da ca marfa la un second-hand si asa mai faci si tu un ban. Sau ai putea sa le dai la nevoiasi.Le bagi intr-un sac le dai la cineva.
1.La orfani
2. La rude happy
Funda plz!

| JohnyD a răspuns:

Eu zic ca cel mai bine este sa le oferi unor copii nevoiasi care n-