| KaterinaPetrova a întrebat:

Buna TPU.as vrea sa imi cumpar un monitor si nu stiu care e mai bun... LED sau LCD? si ce firma? Lamuriti-ma si pe mine plslaughing)

7 răspunsuri:
| angel74dm a răspuns:

Păi LED e mai bun, clar, doar că este şi de două ori mai scump... Sfatul meu ar fi ca să-l iei dintr-un magazin unde sunt pornite mai multe monitoare de configuraţii diferite unul lângă altul, iar care-ţi place mai mult şi îţi odihneşte ochii mai bine, pe ăla să-l iei!

| sonyaminia a răspuns:

Am avut multe monitoare dar cel mai bun mi s-a parut led se vedea mult mai bine! este de calitate si nu se strica repede si se vede super numai ca este ceva mai scup fata de lcd dar infine aceste doua marci sunt cele mai bune. funda?

| dracidus a răspuns:

LED e tot un LCD doar ca are o lumina de fundal.

Eu iti sugerez firma Samsung sau BenQ. Sunt cele mai bine cotate si cele mai rezistente. Am un LCD Samsung SyncMaster 940N de vreo 3-4 ani si inca se vede la fel de bine ca in prima zi. Si eu sunt tipul de om care petrece minim 8 ore pe zi in fata calculatorului!

| oliviaaa a răspuns:

Cel mai bun monityor este Philips ia-l si nu o sa regreti succes sper ca te-am ajutat)

| dream95 a răspuns:

Sunt bune si alea de la LG.

| AxelCole a răspuns:

Io iti sugerez un LCD... Marca Samsung sunt cele mai bune!

| cartita89 a răspuns:

Cel mai bun monitor zic ca este LCD 78.0 o am eu este cat peretele dar merita toti bani!