| XMarya78 a întrebat:

Buna TPU! Azi la ora 12:06:00 pe SHEIN mi-a aparut la tracking" ICN, tra_flight_arrival.
Ce inseamna? Mai are putin si intra in România?
La ora 08:41 aparea"HKG, ori_flight_departure"

Un raspuns rapid m-ar ajuta. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Deci pachetul a ajuns aerportul din Hong Kong (HKG), urmand sa plece cu un alt zbor spre una din tarile Europei (depidne cat loc au in cala pentru bagaje si colete), apoi de la acea tara europeana pleaca din nou spre Romania BUCURESTI, unde i se face vama si in final este trimis spre tine.

Cred ca mai are vreo saptamana cel putin pana ajunge in Romania.

| XMarya78 explică (pentru Violleta2022):

Bună Violeta, azi am primit mesaj ca este in Viena, Austria coletul. Austria e in ue si probabil o sa imi vina pe 28-29(estimez dupa cum mi au venit comenzile trecute)

7 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Fi atenta ca in aplicatie scrie termenul limita cand ajunge pachetul, ai 11-18 zile lucratoare. Banuiesc ca ai dat comanda de putin timp, ai rabdare. In 2-3 saptamani ajunge comanda, se mai intampla sa o primesti si mai repede de 10 zile. Comenzile vin la termen mereu.
Eu comand de pe Shein de anul trecut, lunar si mereu au ajuns, doua dintre ele au fost livrate in 5 zile si altele in 7 zile lucratoare.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

HKG este prescurtarea pentru Hong Kong International Airport. Nu ma intreba de ce este asa. Ideea este ca produsul comandat de tine este pe aeroport sau in zbor.

| XMarya78 explică (pentru Salontanul):

Si cat mai are pana ajunge in Romania?

| Salontanul a răspuns (pentru XMarya78):

Eu fac cumparaturi pe Joom, Temu si Aliexpress. Pot ajunge si in 3 saptamani dar mi-au ajuns si dupa 3 luni. Daca era produsul in depozitele lor din Europa ajungeau in 2 saptamani. Eu am avut sansa asta. Ultima comanda de pe Aliexpress mi-a ajuns in 19 zile.

| MihaelaDart a răspuns (pentru Salontanul):

Shein si Temu ajung in 2-3 saptamani. Fac lunar comenzi de pe aceste doua aplicatii. Shein are depozite in toata lumea cat si magazine, iar comenzile care ajung pana in 10 zile sunt livrate din Europa, chiar daca in aplicatie mentioneaza ca a plecat din China.

| Salontanul a răspuns (pentru MihaelaDart):

Exact asta am spus si eu. Pe TEMU nu am decat 3 comenzi si toate mi-ai venit dupa 15 zile. Eu cumpar mai des de pe Joom si Aliexpress unde am sute de comenzi. Acolo vin mai greu.