| Alin5644466 a întrebat:

Buna TPU, mai am o intrebare, daca iau ceva de pe flip si nu imi place si vreau sa il returnez, imi poate da inapoi banii cash? Sau trebuie doar pe card sa dea

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Aceste informatii le afli citind "Termenii si conditiile" de pe siteul lor, astfel fata de ceea ce ai intrebat iti dau urmatorul raspuns :

3.2.8.12. Rambursarea sumelor se efectuează ca regula, prin intermediul unui cont bancar (IBAN) comunicat de
Client, deoarece Flip nu poate să ramburseze sumele de plată prin mandat poștal, numerar sau altă
modalitate. Contul bancar trebuie să fie pe numele persoanei care a plasat Comanda iar în cazul în care titularul
de cont este o alta persoana, trebuie ca la cerere, sa ne oferi informatii despre calitatea acestei persoane in relatia cu tine, Flip rezervandu-si dreptul sa nu efectueze transferul catre acest cont si sa iti solicite un altul. In cazuri excepIonale, in relatia cu Consumatorul, Flip poate returna banii intr-o alta modalitate agreata cu acesta, similara in masura posibilitaIlor cu cea uIlizata de Consumator la efectuarea platii Produselor. "

deci iti explica concis mai sus ca banii de pe urma returnarii produselor catre flip, se vireaza catre cumparator (cel care a returnat produsul/produsele) in cont bancar prin IBAN, indiferent daca ai platit cu cardul sau cash!

| Alin5644466 explică (pentru Simpatic):

Am inteles, mulțumesc frumos

| Simpatic a răspuns (pentru Alin5644466):

Cu placere

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Refundurile se fac direct in contul bancar, sau pe cardul cu care ai platitit initial, nu in cash.

| Alin5644466 explică (pentru Violleta2022):

Daca platesc in cash si il returnez tot la fel doar pe card?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Alin5644466):

Da, tot pe card iti vor face refundul, fiindca nu poate veni niemni din firam lor sa-tia duca banii in cash, fiindca nu-i nimeni angajat special sa piarda 2 ore pe drum, ca sa duca cuiva niste bani.

| Alin5644466 explică (pentru Violleta2022):

Am inteles, mulțumesc