| Stephaniee a întrebat:

nu am mai comandat niciodata de la EMAG si vreau sa imi iau un Samsung galaxy s5 in rate de la ei. E adevarat ca, pentru a cumpara in rate de la EMAG trebuie sa iti verifice conturile? Eu nu am niciun cont bancar...

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este adevarat. Eventual te verifica la Biroul de credit, pentru a vedea daca ai fost sau nu rau platnic in cazul ca ai avut credit bancar sau alte rate.

| mihai69 a răspuns:

Nici nu trebuie să ai vreun cont - ți se va crea unul de către unitatea creditoare, DACĂ ți se aprobă creditul.
Eşti eligibil pentru creditare dacă faci parte din următoarele categorii: salariaţi, pensionari, PFA.
Pentru acordarea unui credit sunt necesare documente ce confirmă venitul tău lunar.
Suma minimă/maximă pentru un credit este 300 Lei /20.000 Lei.
Intervalul de varsta in care poti aplica pentru un credit este 18 – 69 ani.
http://www.emag.ro/info/finantare-in-rate-prin-ecredit