| Andreea19901 a întrebat:

Recent mi-am facut un cont de Instagram unde am decis sa imi pun niste bratari facute de mine handmade la vanzare. Am tot trimis cereri de follow ca sa-mi fac contul cunoscut insa acum nu se mai trimit. Stie cineva de ce? Este doar un anume numar de cereri de follow pe care le pot trimite intr-o zi sau cum functioneaza? As vrea sa-mi fac contul popular pentru a-mi vinde produsele, orice sugestie m-ar ajuta foarte mult. Va multumesc!

6 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

Ai numar limitat pe zi, toate siteurile de social media au. Incearca si pe FB sa adaugi prieteni sa vezi cum iti activeaza limita. Roaga prieteni, sa trimita si ei, pana ti se deblocheaza macar daca nu si dupa.

| Violleta2022 a răspuns:

Din pacate, Instagram restrictioneaza numarul de cereri sau likeuri, pe zi, tocmai pentru a se evita ceea ce faci tu, sa cresti conturile artificial.

| Violleta2022 a răspuns:

Personal, cred ca ai fii avut mult mai mult succes, daca le puneai pe pagina ta de Facebook, unde cele cateva sute sau mii de prieteni au acces si ti le puteau cumpara.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Ai trimis prea multe cereri în timp prea scurt, ai un fel de ban temporar. O să revină în câteva zile. Intră pe taguri românești, mai dă un like, un comentariu, o să atragi atenția așa,

Roagă-ți prietenele și clientele să-și facă poze cu brățările și să-mi dea tag sau să pună la story screenshot cu contul.

| wowmentol2 a răspuns:

Daca vrei followeri pe insta. contacteaza-ma. la un pret bun iti aduc, cati vrei. Nu e gluma

| Andreea249 a răspuns:

Cauta pe Instagram pagini cu brățări, haine, care promovează în schimbul like-urilor etc, și roaga-i să iti faca putina reclamă pe Story.
Mai poti pune pe grupuri pe Facebook poza cu acele brățări ca sunt de vanzare. Bafta?