| pikaღ a întrebat:

Buna TPU sunt cam slbuta la picioare si vreau o rochita pentru banchet care sa mi se potriveasca. Dati-mi si mie niste idei pentru rochita.

9 răspunsuri:
| RubyDonnahue a răspuns:

Daca esti mai punkie si nu iti place stilul elegant iti recomand o rochie stramta sus si scurta, larga (gen un tuut) jos. cu un dres cat mai subtire dar cu un model gen dres plasa si rochia sa nu aiba modele daca adobti dresul plasa happy

| RubyDonnahue a răspuns:

Distractie placuta la Banchet! happy

| Elly555 a răspuns:

Cum a spus şi Diana, îţi poţi lua o rochie lungă, dar dacă ai banchet de a 8a ar arăta cam ciudat, ai putea să-ţi iei şi o rochie mulată jos, pentru a nu-ţi evidenţia foarte bine picioarele.

| Adeon a răspuns:

Mhmm. dupa parerea mea ti'ar sta bine cu o rochita cu volane si nu lunga :| cam asa ---> http://1.bp.blogspot.com/......320/70.jpg :>

| pikaღ explică (pentru Adeon):

In genul acesteia mi-am luat si cu niste sandalute joase, hmmm dar mai am o nelamurire coafura cum sa o fac? hai da niste linkuri te rog

| Adeon a răspuns (pentru pikaღ):

Pai daca ai parul lung ti'ar sta bine prins la spate sau asa --> http://2.bp.blogspot.com/......-girls.png

daca ai parul scurt ar trebui tapetat cu fixativ si [ daca ai betron lung intr'o parte merge sa ti'l faci ondulat ] si la spate drept --> http://4.bp.blogspot.com/......Girls3.jpg :]

| RubyDonnahue a răspuns (pentru pikaღ):

Exact ca in poza ta (daca esti emo) arata foarte bine si eu imi fac zilnic parul ca tine!happy

| DianaZbr a răspuns:

Daca iti iei o rochie pana in pamant deschisa la culoare(nu alba ca sa nu arati ca o mireasa) si o accesorizezi cu o curea sau un colier intr-o culoare tare dai lovitura!