| Slayy a întrebat:

Bună TPU! Voiam sa întreb daca calitatea de pe Aliexpress este ok.Deoarece as vrea sa comand cateva lucruri si vreau sa ma asigur daca sunt ok big grin

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu stiu ce inseaman marfa OK pentru tine... dar toata marfa de pe Aliexpress este 100% facuta in China, de cea mai prosta/slaba calitate, mai slaba decat cea facuta la turci sau indieni.

| sierra1 a răspuns:

Sunt chinezisme get-beget deci nu ar trebui să ai cine știe ce așteptări!

| mihai69 a răspuns:

Aliexpress e un portal pentru o infinitate de (mini/micro)firme din RPC.
Unii serioși, alții nu. Unii trimit marfa din China (durează mult și ai dezavantajul vămuirii la primire), alții fac drop-shipping din EU și primești relativ repede și fără probleme comanda.
Nu există un răspuns universal valabil la întrebarea ta.

| blackann a răspuns:

Depinde ce vrei sa comanzi, evident. Te referi la haine?

"toata marfa de pe Aliexpress este 100% facuta in China, de cea mai prosta/slaba calitate, mai slaba decat cea facuta la turci sau indieni." - deloc rasista Violetta asta.

| nukeyly a răspuns:

Pe Aliexpress Alibaba sau banggood.com e marfa ieftina facuta de "sclavi isaura", calitatea poate fi si buna dar depinde de producator de nr buc comandate si de noroc.
In ro am vazut produse vandute ca profesionale cu garantie care le gasesi pe siteurile de mai sus, cat timp ai garantie in ro si nu pe alta planeta, tot ok, pot fi facute si de "Adi n-am salam" ca nu conteaza.
Ia de inceput cu ceva de bani marunti gasiti pe strada si vezi.

| SuperFata a răspuns:

Deși au preturi care te determina sa comanzi orice, NU RECOMAND! Inafara de faptul ca durează câteva luni sa îți ajungă produsele, NU SUNT CE TREBUIE și nu mai faci retur și uite asa ramai cu banii dați pe produse jalnice.
Răspuns concret; nu recomand, am fost pățita! P.S. fiecare e liber sa dea banii pe ce dorește!