| SheloveParis a întrebat:

peste o luna si ceva intru la liceu si voi sta la internat (camin), as vrea sa va intreb de ce lucruri as avea nevoie (orice), eu m-am gandit la cateva dar vreau sa ma asigur ca nu uit nimic. Dau fundita celul mai folositor raspuns. :*

Răspuns Câştigător
| znstr a răspuns:

Hainele (foarte multe, pentru ca banuiesc ca nu o sa te duci in fiecare sfarsit de saptamana la ai tai acasa ca sa-ti iei haine), ciorapi, chiloti sutiene, hanorace, blugi, pantaloni normali, mai subtiri, mai grosi, culori mai deschise/inchise, pasta de dinti, periuta, piepten, un feon si eventual, daca folosesti, placa de par, un fond de ten daca folosesti, un rimel, deodorantul de subrat, un set de lame pentru epilat, gel de dus, 2-3 prosoape sa ai mereu la tine, absorbante (gasesti si pachetu economic, cu mai multe absorbante, sa fie acolo), caiete de toate felurile+pixuri, rigle, creioane, etc, 2-3 genti, eventual un ghiozdan daca folosesti, incarcatorul de la telefon, incaltamintea, niste pastile pentru dureri menstruale, pentru cap, pentru oase, pentru raceala, niste bomboane pentru gat, sau ce folosesti tu (preventiv, sa fie ceva acolo in caz ca se intampla sa te doara in gat), plasturi, asta ca o mini-trusa. Mai sfatuieste-te cu mama ta si vezi ce iti zice si ea. Bafta la anul!

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Hainele necesare, tot ce apartine de igiena corporala si bucala, banii pentru mancare si sa inveti bine.

| yellowalien a răspuns:

Pe langa ce au mai zis ceilalti iti mai trebuie oale si cratite, farfurii si tigai, tacamuri, mai ales daca aveti bucatarie pe palier, burete de baie, termoplonjon. Probabil vei avea nevoie de o patura si lenjerie de pat, pentru ca nu cred ca internatul le asigura si pe astea. Daca nu ai, iti recomand sa-ti cumperi o pilota cu tot cu perna. Eu stau la camin de 2 ani si din fericire am asigurata lenjeria de pat si pilota, insa majoritatea caminelor nu le au. Daca mai stii pe cineva care sta acolo ai putea sa intrebi ca sa nu te trezesti cu surprize. Ia-ti si un lighenas si o punga de detergent, vei avea nevoie.
Impreuna cu colegele de camera veti face cheta veti cumpara cateva produse pentru curatat camera, un mop si o matura, un faras, niste Cif, detergent de vase, tot ce va mai fi nevoie.
Daca baia e comuna, pe palier, ti-ar prinde bine un halat de baie. Iarna e cam frig sa iesi doar in prosop si pe langa asta te scapa de posibilele "accidente" tongue

| SheloveParis explică (pentru yellowalien):

Multumesc yellowalien, mi-ar fi placut sa mai pot da o funditawinking

| yellowalien a răspuns (pentru SheloveParis):

Stai linistita, nu e problema, voiam doar sa ma asigur ca nu ai sa uiti nimic necesar laughing Eu am trecut deja prin astea si ma bucur daca pot ajuta si pe altii cu mica experienta acumulata.
Faptul ca vei sta intr-un internat te va schimba, te va maturiza, vei invata sa-ti porti singurica de grija si sa convietuiesti cu alti indivizi de varsta ta, sa lucrezi in echipa si multe altele.
Va fi frumos, ai sa vezi! Iti doresc o viata de liceean cat mai tare! happy

| SheloveParis explică (pentru yellowalien):

Multumesc...happy inca odata